Jedna série skončila, druhá trvá. Mostečtí fotbalisté po čtyřech domácích vítězných zápasech padli. Postaralo se o to v severočeském derby Ústí nad Labem, které tak protáhlo svou sérii s plným bodovým ziskem.

Ústí bodovalo ve čtyřech zápasech za sebou a z nepohledného utkání v Mostě si tři body odvezlo za hlavičkou trefu kapitána Dvořáka v 31. minutě. „Hráli jsme ze zabezpečené obrany. Na zápas jsme se připravili a uhráli to,“ řekl po zápase Jaroslav Škoda, který ještě v minulé sezóně oblékal mostecký dres.
Diváci si pěkné podívané neužili. „Nebyl to krásný zápas, fotbal dnes trochu plakal. Utkání by slušela remíza. Všechny zápasy předtím jsme odehráli diametrálně odlišně,“ sdělil dojmy po střetnutí kouč Ústí Svatopluk Habanec. Když už se někdo staral o fotbalovou podívanou byl to většinou Most. V 71. minutě Franěk ze standardy napálil brankovou spojnici, o pět minut později zase čerstvý Boutasgount našel střelou náruč lapače Nováka. Ústí mohlo zvýšit v 78. minutě, ale Vondráškovu střelu domácí Paleček vypíchl nad branku.

Nejefektivnějším okamžikem tak asi byly Fraňkovi nůžky minutu před koncem. „Bolí to hodně, dostaneme góla ze standardky. Na konci jsme je zmáčkli, ale nic tam nepadlo. Hrozně se nadřeme na góla. Je to i tím, že dnes jsme zaspali první poločas,“ sypal si popel na hlavu nejaktivnější hráč domácích Karel Franěk. „První poločas byl z naší strany hodně špatný. Nemůžu být spokojený s tímto zápasem vůbec. Při standardce jsme si nepohlídali hráče a inkasovali,“ kroutil hlavou domácí kouč Robert Žák.