Mostečtí druholigoví fotbalisté skvěle vstoupili do jarních odvet. V domácím prostředí Fotbalového stadionu Josefa Masopusta těsně 2:1 přehráli mužstvo silné Karviné.
V prvním poločase se šest stovek diváků branky nedočkalo, aby pak čtyři minuty po zahájení druhé dějství otevřeli domácí skóre z penalty. Pronikajícího Danoskiho zastavila nedovoleně dvojice hostujících zadáků. Penaltu pak s přehledem proměnil zkušený Petr Jendruščák. Hosté dokázali odpovědět po čtvrt hodině hry, když jedovatou střelu Cikua brankář Paleček vytěsnil jen před sebe a dobíhající Presl míč pak uklidil za jeho záda – 1:1.

Jenže Mostečané pak udeřili v nastaveném čase a opět Jendruščákem a opět z penalty. Tu tentokrát zařídil pro Severočechy mladý Stanislav Hofmann. Svěřenci trenéra Aňona, tak odstartovali jarní boje výhrou. Příští víkend hrají doma s Vlašimí.

FK Baník Most – MFK OKD Karviná 2:1 (0:0)

Branky: 49. z pen. a 90.+3 z pen. Jendruščák – 64. Presl. Rozhodčí: Lerch – Košec, Teuber. ŽK: Franěk, Schut – Štajer, Motyčka. Diváci: 620.

Sestava Mostu: Paleček – Jendruščák, Běloušek, Lafrance, Knakal – Frnoch (76. Jedinák), Hofmann, Schut, Danoski – Bednář, Franěk (86. Loos). Trenér: Aňon.