Na Fotbalový stadion Josefa Masopusta se v sobotu chystá lídr druholigové tabulky z Bohemians 1905. Hodně pikantní souboj to bude pro mosteckého kouče Zbyňka Bustu. Ten před lety prožil v Bohemce krásné trenérské roky, kdy znovuzrozené mužstvo dotáhl během dvou sezon ze třetí ligy mezi elitu. Nikdy jako trenér proti Bohemce nestál. A v sobotu se postaví úplně poprvé. Jako kouč zachraňujícího se Baníku Most.

Mostečané musí v sobotu bodovat, aby si nezhoršili situaci na chvostu tabulky. Mezi šestnácti týmy jsou na čtrnáctém místě se ziskem 21 bodů. O bod méně má Opava, o tři pak Čáslav. Zabrat velí baníkovcům i poslední nepovedené výsledky. Třikrát v řadě prohráli. Za Bohemkou mají navíc dorazit na sever Čech stovky fanoušků.

„Čekám od zápasu, že se Bohemka bude prezentovat svým klasickým fotbalem, kde vládne důraz a nasazení. Bude to boj, nečeká nás nic jednoduchého. Věřím, že na zápas proti atraktivnímu soupeři přijde hodně lidí a bude dobrá atmosféra," řekl pro klubový web FK Baník Most záložník Jakub Vojta. Zajímavý duel startuje v sobotu od 16.30 hodin.

Zbyněk Busta a Bohemka

Trenér Zbyněk Busta nastoupil k týmu Bohemians 1905 v červnu 2005. Tehdy hrál třetí nejvyšší soutěž (ČFL). Busta tým přebudoval a skončil s ním na čtvrtém místě. Přesto postoupil do druhé ligy, když Bohemka získala licenci od tehdejšího Xaverova. Ve druhé lize pod Bustovo vedením Bohemka vydržela jen jedinou sezonu a pak překvapivě postoupila mezi českou elitu. Teď je Zbyněk Busta trenérem Mostu.