Příbram je totiž jediným superligovým mužstvem, se kterým Most za celou historii soutěže neztratil ani bod. A mostečtí rozhodně nechtějí na této tradici nic měnit. Proto budou do utkání opět vysílat v poslední době ustálenou sestavu maximálně s drobnými obměnami.

Přestože se Příbram aktuálně nachází na úplném chvostu superligové tabulky s jedinou výhrou, určitě by nebylo rozumné brát nadcházející zápas jako pouhou formalitu. Za prvé většina výše zmíněných vítězných střetnutí s Příbramí nebyla rozhodně drtivá, ale naopak si Most musel své tři body se Středočechy vždy tvrdě vybojovat. A za druhé rozhodně není sporu o tom, že v Příbrami malofotbalová kvalita je.

Průběžně pátí mostečtí, kteří si po šokujícím zkratu v posledních minutách zápasu v Jihlavě zlepšili náladu domácí výhrou nad Olomoucí, jsou si dobře vědomi, že jen stoprocentní přístup povede k úspěchu a kýženým třem bodům, které by Severočechy stále udržely v boji o horní polovinu superligové tabulky.

O tradiční předzápasové vyjádření jsme požádali mosteckého trenéra Vojtěcha Bendu.

„Je pravdou, že Příbram naší hře vyhovuje. Jde o tým, který chce hrát fotbal a nespoléhá jen na urputnou defenzivu, takže se otevírá našim kreativním hráčům více prostoru, než s některými jinými soupeři. Určitě se ale nechceme nechat ukolébat nějakými dlouhodobými statistikami, protože o překvapivé výsledky a výkony není v letošní sezóně nouze. Vždyť je to jen pár dní, co Plzeň velmi překvapivě zdolala doma favorizovanou Jihlavu,“ připomněl Benda, že v Superlize opravdu může padnout každý s každým.

„Jsem rád, že se nám opět podařilo postavit velmi silnou sestavu, která se navíc poslední půlsezónu mění jen nepatrně a sehranost je na klucích stále více znát. Proto pevně věřím, že pokud všichni zahrají, jak je v jejich silách, a vyvarujeme se fatálních hrubek, z Příbrami nepojedeme s prázdnou,“ uzavřel optimisticky mostecký trenér.

Aleš Janeček