Přeci jen by však tentokrát mohlo jít po absolvovaném dvojboji s letos bezkonkurenčními Brnem a Blanenskem o soupeře z těch hratelnějších. Na druhou stranu zatímco jiní soupeři trpí v jednotlivých ročnících poněkud proměnlivější formou, Jihlava je v podstatě od začátku Superligy malého fotbalu vždy týmem, který se až do konce soutěže pohybuje na předních příčkách a zápasy s ní patří vždy k těm nejtěžším. Připočteme-li k tomu nemalou geografickou vzdálenost, není divu, že Most má z dosavadních tří zápasů v Jihlavě bilanci dvou porážek a jen jedné výhry.

K nejvýraznějším osobnostem jihlavské sestavy určitě patří hráči jako Robin Demeter, Jakub Göth, Daniel Kavka či Radim Šuta, kteří zanechali výraznou stopu i v českých reprezentačních výběrech. Ty pak letos doplňuje především Richard Svoboda, s devatenácti kanadskými body aktuálně nejproduktivnější hráč jihlavského mužstva.

Na druhou stranu pro Most je jistě potěšitelnou zprávou, že do Jihlavy míří téměř totožná sestava, která nastoupila minulou neděli proti Blanensku a pomineme-li konečnou těsnou prohru, prezentovala se skutečně skvělým výkonem.

„Jihlava je v mých očích poněkud specifický soupeř. V průběhu sezóny je o ní vždy slyšet jen velmi málo, hraje v poměrně úzkém počtu osob, ale nakonec se vždy vyloupne v tabulce na předních pozicích. Jsme si vědomi, že míříme za soupeřem kvalitním s několika mimořádnými individualitami, ale nedojde-li tradičně na poslední chvíli k výraznějšímu množství omluvenek, nejedeme tam tentokrát bezbranní,“ zahájil své předzápasové vyjádření mostecký trenér Vojtěch Benda.

„Je potěšitelné, že téměř všichni kluci, co nastoupili proti Blanensku, si udělali čas i nyní. Za to jim patří mé díky a já doufám, že když už nás čeká tato delší cesta a zejména návrat v pozdních nedělních hodinách, že domů nepřijedeme s prázdnou,“ uzavřel Benda.

Aleš Janeček