S ohledem na závěrečnou fázi sezóny šlo zároveň o mostecké loučení se svým hřištěm, když má na programu již jen jeden zápas a to za čtrnáct dní na půdě Prahy.

O to, aby šlo o loučení vítězné, se měla zasloužit tato sestava - Aschenbrenner Miloslav - brankář, Bíro Ondřej "C", Fišer Antonín, Kasal Daniel, Kiliján Jakub, Levý Stanislav, Macko David, Polák Jakub, Popelka Vít, Pyskatý Jan a Salák Michal.

V tmavě modrých dresech pak vyběhla na hřiště Plzeň a to ve složení - Tříska Jakub - brankář, Denk Patrik "C", Havel Jan, Koc Václav, Kocour Stanislav, Loukota Jiří, Marek Tomáš, Mižar Jakub, Tříska Jakub a Vitouš Josef.

Samotné utkání začalo velkým tlakem domácích a prvních deset minut se hrálo prakticky pouze na polovině Plzně. Poté se ale hosté přeci jen začali na mosteckém hřišti rozkoukávat a pokoušet se o občasné protiútoky. A právě jeden z těchto rychlých kontrů se jim podařilo zužitkovat. V sedmnácté minutě potrestal mosteckou nedůslednost Václav Koc po přihrávce Patrika Denka. Most se začal tlačit ještě více do zakončení, ale jeho snaha se stále rozbíjela o dobře zformovanou plzeňskou defenzivu. Až čtyři minuty před poločasovým hvizdem se prosadil Daniel Kasal po nahrávce mosteckého gólmana Miloslava Aschenbrennera. Do šaten se tak šlo za nerozhodného výsledku a Most určitě dlužil přítomným divákům větší nasazení.

Tento svůj dluh začali mostečtí vyrovnávat hned od začátku druhé půle. V 37. minutě poslal domácí do vedení Vít Popelka po nahrávce Michala Saláka, který tím odstartoval své velké představení. O dvě minuty později již bylo skóre 3:1 pro Most po zásahu Davida Macka, který opět těžil z nahrávky Michala Saláka. Salák pak o tři minuty později přesně mířil sám a to po přihrávce Jakuba Kilijána. Svou show pak uzavřel Salák ve 45. minutě, když vybídl ke skórování Jakuba Poláka a Most vedl již 5:1. Salák tak zařídil čtyři mostecké góly v řadě a vše směřovalo k poklidné výhře domácích.

Pak ale přišla tradiční mostecká bolest. Pocit, že teď již se nemůže nic stát. O náskok, který si mostečtí během prvních patnácti minut druhé půle vybudovali, pak málem dokázali svou bohorovností během těch zbývajících patnácti zase přijít.

Za Plzeň postupně trestali laxní mosteckou obranu Jakub Mižár (asistence Václav Koc), Josef Vitouš (Václav Koc) a opět Josef Vitouš (Patrik Denk). Když se půl minuty před závěrečným hvizdem zatřásla mostecká tyč po dělovce jednoho z plzeňských, nestačil se nikdo z přítomných diváků divit. Nakonec ale přeci jen zazněla píšťalka a Most tak slaví těsné vítězství 5:4.

„Trénovat náš tým je občas opravdu velký zápřah na srdce. Kluci dokáží jednu chvíli soupeře naprosto válcovat, aby si chvíli nato vzali obrazně řečeno volno a naprosto vyklidili pole. Tentokrát to sice dobře dopadlo a tři body zůstaly doma, ale myslím, že nebudeme mít vždy tolik štěstí,“ začal s hodnocením zápasu mostecký trenér Vojtěch Benda.

„Plzeň nás určitě překvapila a nechci sahat klukům do svědomí, ale zřejmě ji ve světle posledních výsledků a také našeho minulého vzájemného zápasu trochu podcenili. Aspoň ale viděli, že v Superlize není slabých soupeřů a s každým je třeba makat naplno po celých šedesát minut,“ pokračoval Benda.

„Se sezónou se rozloučíme na hřišti Prahy, tedy již jistého bronzového týmu soutěže a já doufám, že to bude loučení úspěšné,“ uzavřel Benda.

Aleš Janeček