Mostečtí do zápasu nastoupili ve složení - Bíro Ondřej "C" - brankář, Boček Martin "A", Chábera Jakub, Kasal Daniel, Kešner Ladislav, Koudelka Matěj, Macko David, Macháček Michal, Polák Jakub a Režný Tomáš.
Pardubičtí přicestovali se dvěma hráči na střídání a jejich sestava měla podobu - Šimon David - brankář, Beran Jiří, Dušek Zdeněk "C", Čáň Dominik, Fejl Dominik, Šlégr Jan, Hanč Lukáš a Chvála Miloš. Vzhledem k tomu, že Pardubicím na poslední chvíli vypadl ze sestavy brankář, musel na jeho místě zaskočit David Šimon, což je normálně hráč z pole. A byla to i tato zvláštnost, se kterou se mostečtí těžko vypořádávali. Těmi dalšími pak byly extrémní nasazení Pardubic, jejich zodpovědná hra směrem dozadu a nebezpečné brejky.

Pardubice od počátku vsadily spíše na vyčkávací taktiku, vypomáhaly si se svým gólmanem a občas vyrážely k rychlému přečíslení. Právě z jedné takovéto situace dokázaly jít hosté do vedení, když jejich únik zakončoval v patnácté minutě Jan Šlégr.

Mostečtí se snažili o vyrovnání, ale skoro více než se soupeřem se trápili s vlastní hrou. Přesto byla jejich snaha korunována ještě do poločasu úspěchem, když nahrávku Davida Macka zužitkoval u tyče stojící Ladislav Kešner. Hned po této situaci byl ukončen první poločas a mostečtí šli do šaten, kde si měli co vyříkávat.

Poločasová přestávka a probrání jejich slabé hry měly na mostecké pozitivní vliv a ti dokázali jít v podstatě hned po zahájení druhého poločasu do vedení, když vyražený pokus Michala Macháčka doklepával David Macko.

Najednou to byli hosté, kdo tahal za kratší konec provazu a musel se začít snažit o tvorbu hry. K tomu pardubičtí umně využívali svého vysoko vytaženého gólmana a de facto se pokoušeli o to, čím své soupeře většinou přehrává Most. Naštěstí se žádná z jejich šancí neujala. Bohužel dlouho nedokázal skórovat ani Most, který se stále pokoušel o rychlé protiútoky.

Dalšího gólu se tak diváci dočkali až v 54. minutě, když skvělou nahrávku čerstvého českého reprezentanta do 21 let, Daniela Kasala, zužitkoval hlavou David Macko a vstřelil tak svůj druhý gól. Pardubice ani tato situace nezlomila a dál se snažily o zkorigování výsledku. Tato jejich snaha byla odměněna minutu před koncem, kdy střílenou nahrávku doklepával Jiří Beran a skóre zápasu bylo rázem opět pouze o gól. Pardubice ve snaze o vyrovnání vyrazily do zběsilé ofenzivy, čehož ale dokázal využít Ladislav Kešner, který vystihl na půlce jejich kombinaci s gólmanem a i on přidal svůj druhý gól dne. Vzápětí byl zápas ukončen a Most si tedy připsal domácí výhru.

„Dnes je třeba být vděčný zejména za tři body a odhlédnout od předváděné hry, která nebyla zrovna nejlepší. Je třeba říct, že Pardubice hrály velmi dobře a pozorně směrem dozadu, což nám činilo problémy a jen velmi těžko jsme se dostávali na dostřel jejich brány," započal své tradiční pozápasové hodnocení mostecký trenér Vojtěch Benda.

„Na druhou stranu jsou i takovéto zápasy důležité pro posílení sebevědomí týmu, když vidí, že i přes špatnou hru a výborného soupeře dokáže dokráčet k výhře za tři body. Osobně jsem pak rád, že se nám podařila odveta za domácí porážku, kterou nám Pardubice uštědřily v minulém ročníku" pokračoval Benda.
„Každopádně zápas je pryč a my již hledíme kupředu. Za týden přivítáme doma Příbram a já pevně věřím, že tentokrát se budeme prezentovat jistějším výkonem a naše výhra nebude tak kostrbatá, jako tomu bylo dnes," uzavřel své vyjádření Benda.

Aleš Janeček