Je tak zřejmé, že na sever Čech míří mimořádná síla a pro domácí se bude po dvou odložených zápasech jednat o opravdu tvrdý vstup do nového ročníku soutěže. Konec konců loňská setkání těchto soupeřů při dvou porážkách Severočechů a skóre 4:18 z jejich pohledu dávají jasnou představu o tom, jak byly síly rozloženy loni. Letos má za sebou Brno zatím dvě utkání a v obou opět celkem jasně dominovalo.

V případě Mostu naopak byla obě jeho úvodní utkání z organizačních důvodů odložena a nedělní zápas tak bude pro mostecké výkopem letošního ročníku Superligy malého fotbalu.

Mostecký výběr by samozřejmě rád vstoupil do ligy ziskem bodů a to i při vědomí síly soupeře. Tomu by měla odpovídat i nominace pro toto utkání, byť již nyní do ní tradičně promlouvají zranění z velkého fotbalu.

„Víme, kdo k nám jede. Brno má nejen vysokou kvalitu individuální, ale především funguje skvěle jako tým. To znamená, že u tohoto soupeře lze těžko kalkulovat s regionální vzdáleností, která občas u některých našich protivníků promluví negativně do jeho sestavy. Je tak jisté, že se nám v neděli postaví Brno v plné síle,“ zahájil své vyjádření k nadcházejícímu zápasu vedoucí mosteckého výběru Aleš Janeček.

„Naše nominace by měla být rovněž velmi silná postavená kolem tradiční kostry týmu. Pevně věřím, že tak budeme Brnu nepříjemným soupeřem a uvidíme, s jakým výsledkem budou oba týmy hřiště opouštět. Každopádně mohu všem divákům slíbit, že v neděli uvidí na našem hřišti malý fotbal té nevyšší kvality,“ uzavřel Janeček.

Kdo chce tedy vidět špičkovou úroveň tohoto populárního sportu, neměl by si rozhodně nechat nedělní zápas ujít.

(aj)