Most, který před sezónou platil za jednoho z největších outsiderů, ale všem ukázal mimořádnou kvalitu místního malého fotbalu a dokázal, že odsud nadarmo nepochází poslední mistr České republiky, Gamblers Most.

Postupně získávali hráči ve světlezelených dresech jeden úspěch za druhým a sezónu nakonec ukončili s bilancí deseti výher, jedné porážky po penaltách a tří proher po normální hrací době. Ve svém tažení pak dokázali získat skalpy tak silných výběrů, jakými jsou například Brno, Jihlava, Příbram či Blanensko. Jediným týmem, který byl nakonec nad síly mosteckých hráčů, byla Praha čerpající z mnohatisícové základny Hanspaulské ligy.

Most tak v tabulce ligy postupně nasbíral 31 bodů a na druhé pozici zaostal za vítěznou Prahou o čtyři body. Na třetí Jihlavu naopak získal komfortní náskok bodů šesti. Mostečtí hráči byli ze všech týmů nejproduktivnější, když dokázali vstřelit hned 83 gólů. Zároveň se mohou pyšnit druhou nejlepší obranou, neboť svým soupeřům umožnili zaznamenat pouze 42 zásahů (v tomto ukazateli je překonala Praha – 34). Přesto Most dokázal Prahu překonat o jeden zásah v rozdílu mezi vstřelenými a inkasovanými góly (41).

Most si dále připsal několik dalších zajímavých prvenství. Mostecký Ondřej Bíro dokázal jako první, a jako jeden z pouhých dvou, gólmanů udržet v soutěži čisté konto. Proti Milovicím zaznamenali mostečtí nejvyšší výhru sezóny – 16:0, když při tomto zápase skórovali všichni v mosteckých barvách včetně brankáře.

Z individuálních výkonů je jistě na místě zmínit sedmnáct zásahů Davida Macka, který tak skončil druhý v celkové tabulce střelců o čtyři zásahy za vítězným Ondřejem Paděrou. Do první desítky nejlepších střelců soutěže ještě dokázal s osmi zásahy proniknout Jakub Polák, který skončil celkově desátý. David Macko vyhrál rovněž kanadské bodování mosteckého výběru s celkem pětadvaceti body (17+8), před Jakubem Polákem (8+12) a Tomášem Režným (7+9).

Železným mužem mosteckého výběru pak byl Tomáš Karaus, který s výjimkou jednoho zápasu nastoupil ke všem mosteckým utkáním.

V bráně se vystřídali dva brankáři, přičemž Ondřej Bíro odchytal deset zápasů a sezónu zakončil s průměrem 2,91 obdrženého gólu a Václav Šlégr se v bráně objevil čtyřikrát (2,25). Specialitou mosteckých brankářů je opravdu výjimečná hra nohou, díky čemuž dokázali v této sezóně oba skórovat i v brankářském dresu.

Zvláštní kapitolu pak představuje mostecký kapitán Ondřej Bíro. Ten si z brankářského postu letos připsal bilanci 4+5 a i s rukavicemi na rukou dokázal skončit na sedmém místě v kanadském bodování mosteckého výběru.

A závěrečná slova po sezóně od mosteckého trenéra Vojtěcha Bendy?

„Myslím, že s odstupem času nám stále více bude docházet, na jak mimořádný úspěch jsme dosáhli. Mostecké týmy, s výjimkou čestných úspěchů, většinou nekončí v horních patrech nejvyšších soutěží některého z kolektivních sportů. A já jsem rád, že jsme mohli potěšit mosteckého fotbalového fanouška, který jinak v této sezóně moc příležitostí k dobré náladě neměl" zahájil svou odpověď Benda.

„Budu se opakovat, ale situace, kdy výběr z dvou set mosteckých hráčů prohání až do posledního kola kolos Hanspaulské ligy a za sebou nechává tisícové svazy, je skutečně unikát. Sezóna tedy skončila jednoznačným úspěchem. Další sezóna je za dveřmi a my do ní opět budeme chtít vstoupit co nejlépe. Samozřejmě, že do ní již budeme nastupovat v pozici jednoho z hlavních favoritů, ale já věřím, že jsou naši hráči dostatečně zkušení a mentálně silní na to, aby se s tím vyrovnali" uzavřel Benda. O tom se ostatně budou moci mostečtí příznivci sami přesvědčit začátkem září, kdy se rozjede druhý ročník DRFG Superligy malého fotbalu.

Aleš Janeček