Historicky první gól FK Baník Souš v divizi dal fotbalista Vladimír Wagner. Branka padla po nepřehledné situaci před brankou gólmana Vacha. Rozhodčí jí uznali, i když se hosté hodně rozčilovali a podle nich neměla platit.

„Před brankou bylo hodně lidí. Těžko to posuzovat,“ řekl úspěšný střelec Vladimír Wagner, který svému týmu zařídil s favorizovaným soupeřem bod za remízu 1:1. Za hosty se trefil už ve čtvrté minutě Vratislav Brožík.

Dal jste první gól Souše v divizi, jaké jsou pocity?
Pocity jsou dobré. Důležité je, že jsme vybojovali alespoň bod. Brozany byly lehkým favoritem zápasu. Ta branka padla po situaci, kdy před brankou bylo hodně lidí. Rozhodčí posoudili, že je to gól a my se můžeme akorát radovat, že máme bod. Teď se budeme chystat na další zápas.

Byl jste si jistý že je to branka nebo ne?
Nebyl jsem si jistý. Prošlo to tam přes tři hráče. Mám ten dojem, že brankář i obránce dostali jesle a poslední hráč, který stál v brance, tak nedokážu říct, zda vykopával zpoza čáry nebo ne.

Zápas byl hodně rušný, že?
Rozhodčí měli volnější metr, takže byly k vidění i tvrdší zákroky. Podle toho hra vypadala, byl to boj.

Měli jste před Brozany respekt? V poháru vyřadily druholigový Most.
Určité informace jsme měli o tom jak hráli s Mostem. Věděli jsme na druhou stranu o nějakých jejich slabinách a chystali se na ně poslední dva tréninky. Získali jsme bod, takže si myslím, že jsme se připravili kvalitně.

Bude vás branka něco stát do klubové kasy?
(Smích) Jsem v Souši už celkem dlouho, pár gólů už jsem dal. Ještě to s klukama v týmu probereme. Jsem pokladník, takže doufám, že to nebude tak drahé (smích). Budu se snažit, aby to tak nebylo.

Když srovnáte tempo v krajském přeboru a v divizi. Jaký je to rozdíl?
Je znát, že je to o ten level výše. Mnohem více se běhá, je více kontaktů a míč musí rychleji od nohy. Na vše je méně času, když jsou kolem vás tři nebo čtyři hráči. Je to samozřejmě těžší.

Na Brozanech byla zkušenost vidět, vy jste to spíše doháněli bojovností.
Měli jsme v přípravě i týmy z ČFL (třetí ligy). V poháru jsme měli druholigový Sokolov, takže jsme tak nějak předpokládali, co nás může čekat. Oni byli lehce favorizovaní, snažili jsme se ale rozdíly smazat bojovností. K tomu nás hecovali i trenéři.

Takže bod berete, i když je to doma?
I když jsme doma remízovali, tak na první kolo bod bereme.