Jediný bod dělí fotbalisty FK Baník Souš od vysněného postupu do fotbalové divize.

Rozhodnuto mohlo být už v uplynulém víkendu, ale remíza na trávníku rivala a druhého týmu tabulky ze Žatce jistotu ještě nedala. Souš tak s největší pravděpodobností oslaví postup příští sobotu před svými příznivci. Ostatně stovky jich za týmem dorazily i na stadion žateckého Slavoje.

„A byla to nádherná atmosféra,“ pochvaloval si jeden z funkcionářů Souše Karel Giampaoli.

Týmy se po devadesáti minutách rozešly smírně 1:1. Za hosty dával branku Štípek, v domácím dresu vyrovnal Heinc.

„Řekl bych, že to bylo vyrovnané utkání v nádherné atmosféře. My jsme si vypracovali snad čtyři nebo pět brankových šancí, i domácí tým měl snad tři příležitosti. Do vedení jsme se dostali Štípkem, bohužel Žatec dokázal v závěru vyrovnat. Podle mě byla remíza zasloužená,“ ohlédnul se za střetnutím soušský lodivod Karel Chlad, který vyzdvihl výkon zkušeného středopolaře Žatce a bývalého sparťana Zdenka Svobody.

„Podle mého to bylo opravdové finále krajského přeboru. Soupeři vycházely rychlé protiútoky, které jsme nedokázali zastavovat, i když jsme se na to připravovali. Naopak my jsme naše šance nedokázali zakončit, byli jsme málo důrazní ve vápně. Potřebovali jsme vyhrát, o remíze rozhodl trochu hloupý gól, který jsme dostali, pak už jsme měli síly jen na vyrovnání,“ hodnotil zápas „roku“ lodivod Slavoje Pavel Koutenský.

Václav Veverka, Hynek Dlouhý