V předkole Ondrášovka Cupu zajížděli hráči FK Baník Souš k utkání do Lukavce, kde se střetli s týmem Lovosic, se kterým se znají z krajského přeboru. Odtud si odvezli vítězství 3:0, o kterém rozhodli v rozmezí 8 minut ve druhé půli zápasu.

"Teď se těšíme na první kolo poháru, v němž přivítáme na svém hřišti druholigový Baník Sokolov," řekl asistent trenéra Souš Karel Giampaoli.

V první půli se hrálo poměrně vyrovnané utkání. Oba soupeři se snažili neudělat zbytečnou chybu, a to se jim až do přestávky dařilo.

Po změně stran udělali jako první chybu v 65. minutě Lovosičtí. Wagner poslal míč technicky „dloubákem“ za obranu domácích, kam si naběhl Schoř a svou příležitost využil k otevření skóre utkání – 0:1. Vzápětí na to se střelecky prosadil krajní obránce Walter. To zahrával v 68. minutě přímý volný kop z 20 metrů. Jeho technickou střelu „chytře“ tečoval Štípek a míč skončil za zády překvapeného brankáře domácích. Přesto byla branka připsána prvně jmenovanému – 0:2. Poslední hřebík do rakve Lovosic zatloukla posila Urban, kdy po pěkné kombinaci Soušských zakončil do prázdné branky – 0:3. V sobotu 30. července tak Souš na domácím trávníku vyzve od 17.00 hodin druholigový Baník Sokolov.

Lovosice - Souš 0:3 (0:0)

Branky Souše: 65. Schoř, 68. Walter a 73. Urban. ŽK: 4:2, bez ČK, 200 diváků.

Sestava Souše: Unger – Popelka, Horák, Duran, Walter (76. Hošek) – Urban, Hanzlíček, Wagner, Ihracký, Schoř – Štípek (82. Bartoš).
Trenér: Chlad Karel, asistenti: Kopas Zdeněk a Giampaoli Karel. Vedoucí mužstva: Novák Josef. Maséři: Mathaus Richard a Türb Petr.

gia, vev