O co vůbec v divizní nadstavbě s možností postupu do vyšší soutěže jde? První čtyři týmy z horní poloviny tabulky bojují o skupinové vítězství a případný postup do ČFL. Přitom týmům zůstaly body získané v základní části. To je právě pro fotbalistky radostná zpráva, protože základní část vyhrály a teď mají v tabulce už osmibodový náskok. Hraje se ještě pět duelů a ve hře je patnáct bodů. Pokud ale holkám vydrží forma, šampus bude bouchat dříve.

„První utkání nadstavby jsme zvládli. Věděli jsme, že nás čeká jeden z nejkvalitnějších týmů a podle toho jsme se na utkání připravily. Snažili jsme si ohlídat opory Pavlíkova, což se nám téměř celé utkání dařilo. Jen jednou jsme nechali více prostoru jejich kanonýrce Pázlerové a ona toho bezezbytku využila. Utkání se divákům muselo líbit, protože se bojovalo až do konce utkání a přineslo řadu příležitostí na obou stranách,“ pochvaloval si domácí výhru jeden z trenérů sdruženého týmu Karel Giampaoli.

Plejerky Souše a Ervěnic/Jirkova čeká další mistrovské utkání na domácí půdě v Souši – hraje se v neděli 28. dubna od 13.00 hodin. Soupeřem bude druhý tým tabulky z Mělníku. Tahle výhra už by výrazně zvýšila šance na celkový triumf.

Souš/Ervěnice – Jirkov – Pavlíkov 2:1 (1:0)

Branky Souše/Ervěnic: Lukešová a Polívková; bez ŽK a ČK; 50 diváků.

Sestava domácích: Flachsová – Plochá, Mašlová, Králová (K), Novotná, Kolomazníková, Svobodníková, Lukešová, Tóthová, Polívková, Šimonková, Myslíková, Antalová, Šumová, Bečáková, Nováková a Hejduková. Vedoucí: Hausdorfová Anna; Trenéři: Giampaoli Karel, Chlad Ondřej a Dojáčková Petra.