Baníkovci na hřišti prvoligového účastníka začali aktivně a po celý zápas se SIADem drželi krok. Vněkterých fázích byli iherně lepší a výkon mužstva naznačil oproti mdlému podzimu určitou změnu. V6.minutě domácí od inkasované branky zachránil brankář Svoboda, který vychytal tutovku osamoceného Habaie. Baník mohl vstřelit gól ochvíli později, kdy se do šance dostal aktivní Mlika, ale ion ztroskotal na výborném Svobodovi. Naopak Most zprvní větší šance šel do vedení. Oboyův přízemní centr pohotově usměrnil kzadní tyči Bogdanov. Baník se dočkal vyrovnání ve 27.minutě, když chybu domácích vobraně využil dobře hrající Poděbradský, kterého zastavil faulem brankář Svoboda. Nařízený pokutový kop proměnil útočník Duchnič.

Do druhé půle oba trenéři prostřídali. SIAD po čtyřech minutách vstřelil druhou branku, když odraženou střelu Jendruščáka, který využil slabou malou domů, doklepl do protipohybu Bertelmana dobíhající Schut. Jenže baníkovci zprotiútoku srovnali, když se po rohovém kopu hlavou prosadil Jiráček. Ten samý hráč mohl dostat zachvíli Baník do vedení, ale svůj sólový únik po pasu Saláka zakončil nepřesně. Pak zase zahrozili domácí, po akci agilního Francouze Brandona na gólovku nedosáhl Schut. Když už to vypadalo na plichtu, tak se vnastavení po závaru ve vápně trefil Jendruščák.

„Pro náš první přípravný zápas jsme hráče rozdělili na dvě skupiny, ať mají všichni poločas na to se ukázat. Celé utkání odehráli pouze brankář Bertleman a stoper Hrabáč, ukterého se musíme rozhodnout ojeho angažování. Sjeho výkonem jsme ale byli spokojeni,“ řekl po utkání trenér Martin Hašek. Celkově jej zápas potěšil. „Co se týče herní stránky tak ano, ikdyž nějaké chyby se vutkání vyskytly. Přesto se hráči snažili plnit to, jsme se si řekli před zápasem. Apotěšilo nás nasazení hráčů, jen ten gól vposlední minutě ne,“ přiznal Hašek po utkání. Celkově trenér viděl zápas vyrovnaně. „Utkání bylo určitě vyrovnané a když to shrneme, tak my jsme měli otakové tři vyložené šance více než soupeř, který na bránu pořádně vystřelil čtyřikrát a dal ztoho tři góly. To zas svědčí ojeho produktivitě,“ uznal sokolovský trenér. Ikdyž hrál Baník slušný fotbal, bylo na něm občas vidět, že vtéto sestavě hraje poprvé. „Ztoho také pramenily taktické iindividuální chyby. Osm hráčů tu máme na testech, což byl také jeden zdůvodů, proč to nebylo ideální. Ale celkově převažují pozitivní pocity,“ zakončil trenér Baníku své hodnocení.

 

Branky: 9.Bogdanov, 49.Schut, 90.2. Jendruščák– 27.Duchnič zPK, 51.Jiráček.

Sestava Mostu: Svoboda (68. Hykl)– Prášil (46. Hrechishka), Studík, Webster (46. Jamrich), Trubila (46. Bureš)– Loos, Schut (73. Trubila), Pilař, Oboya (46. Gedeon)– Bogdanov (23. Jendruščák), Simpson (46. Brandon).

Sestava Sokolova: Bertelman– Kaplan (46. Held), Hrabáč, Hájovský (46. Kura), Mach (46. Fleišman)– Habai (46. Rosendo), Čada (46. Salák), Bayer (46. Javorský), Poděbradský (46. Jiráček)– Mlika (46. Šorfa), Duchnič (46. Rojka).