„Jedná se o hostování bez opce. Ve smlouvě je také uvedeno, že v utkání proti nám nemůže nastoupit,“ uvedl pro stránky klubu Stanislav Salač, výkonný ředitel severočeského celku.

Schut začal na začátku léta trénovat právě s Čáslaví, ale hned další den se připojil k mužstvu Českých Budějovic, kde absolvoval téměř celou přípravu. Na jihu Čech se ale nakonec na angažmá nedohodl a vrátil se zpět k týmu trenéra Bičovského, kterého zná ze společného působení v Mostě.

Ryšavý záložník působil v ligovém áčku Baníku od léta 2005. Výrazněji se však prosadil až v prvoligové sezoně 2006/2007. Během čtyř sezon defenzivní univerzál za mostecký klub odehrál 65 utkání a vstřelil tři branky.

Trenér Aňon také uzavřel kádr pro nadcházející sezonu. Do pětadvacetičlenného výběru se nevešli testovaný Zdeněk Macháček a Petr Jendruščák, který bude hostovat v Písku. Kouč nepočítá ani s Byronem Webstrem. Anglický obránce totiž i nadále zůstává na testech na Britských ostrovech.

V Baníku naopak zůstává Patrick Oboya, jenž se několik dní připravoval s Teplicemi, a ze slavistické juniorky se vrátil i Artur Slabashevich.
Fotbalisté mosteckého Baníku vstoupí do ostrých bojů nové druholigové sezóny už tuto sobotu 1. srpna. Od 16.00 hodin tu budou moci fanoušci podporovat domácí borce proti Zlínu, který v minulé sezóně sestoupil z nejvyšší české ligy.

V dalším kole se Baníkovci vydají na trávník Jihlavy a pak je čeká doma další exligista a to pražská Viktorie Žižkov.