Začíná vám zimní příprava, jak se na to těšíte?

Moc ne. Zimní příprava je horší než ta letní. Apro mě obzvlášť je to těžší, protože nejsem žádný extra běžec. Ale je pravdou, že pak se to všechno vrátí vzápasech, takže musíme makat co nejvíc.

Po svátcích to asi není nic jednoduchého, že?

Přestali jsme desátého prosince a od té doby jsme vůbec netrénovali. Možná si někdo šel zahrát tenis nebo něco podobného, ale netrénovali jsme. Zátěžové testy jsou strašné, ale musí to tak být. Trenéři musí vědět, jak na tom jsme, aby pak podle toho udělali zimníplán.

Co vy a běžící pás? Máte zněj respekt?

No, párkrát už jsem na něm byl, takže vždycky předem vím, co mě očekává. Strach znějnemám.

VMostě působíte už sedmou sezonu, jaká je tady parta?

Jsou tady sice nějací cizinci, ale parta je tu skvělá. Není to rozdělené na nějaké skupinky. Bavíme se každý skaždým a pošťuchujeme se. Kdyby tady byl nějakej frajírek, tak by si ho ti starší podali.

Navíc nyní partu vyztužil ještě Patrik Gedeon, který do týmu přišel zBlšan. Co na něj říkáte?

Taková posila se vždycky hodí. Patrik má zkušenosti ze Slavie, byl ivenku. Takovou zkušenost potřebujeme, abychom zvládali konce zápasů, které nám na podzim nešly. Když přijdou ještě tři, čtyři zkušení hráči, tak podle mě bude to mužstvo dobře složené. Doufám, že ligu zachráníme.

Na podzim jste na hřišti dostával hodně prostoru, věříte, že vám bude kouč Žák věřit inadále?

(smích) To nevím, protože Patrik Gedeon hraje na stejném místě jako já. Ale přál bych si, abych dostával pořád dostšancí.

Jste poslední vtabulce, věříte, že máte na to, zachránit nejvyšší soutěž?

Doufám, že se na jaře polepšíme, protože jestli ne, tak spadneme do druhé ligy a rozpadne se itahle naše parta. Někteří kluci by asi odešli, nechtěli by hrát níž. Byla by obrovská škoda vMostě nemít prvníligu.

Vy osobně by jste také chtěl odejít?

Já bydlím vMostě a žiju tady celý život. Bylo by pro mě těžký to tady opustit. Pro mě je naprosto ideální, že je tady první liga. Mám tady kamarády a navíc jsem takový typ člověka, kterému se ani nikam jinam nechce.

Ani vpřípadě lukrativní, zahraniční nabídky?

Kdyby nějaká nabídka přišla, tak bych nad tím určitě přemýšlel, ale zatím nic nebylo. VMostě mám smlouvu do roku 2009a pak seuvidí.

Naznačil vám trenér, jak bude letos příprava vypadat?

Naznačil nám to, že bude letos dost tvrdá. Musíme zapomenout na to, co se stalo, na to, že jsme na posledním místě. Musíme na sobě zapracovat.

Máte naplánované nějaké soustředění?

Devátého prosince jedeme do Litvínova na Loučky. Tam to bude hlavně oběhání. Budeme nabírat fyzickou kondici. Pak máme herní soustředění vNěmecku a tam sehrajeme idvě přátelská utkání sbundesligový­micelky.

Jak jste si užil vánoční svátky?

Vánoce byly bezvadný. Celé svátky jsem strávil spřítelkyní. Isilvestra jsme si užili dobře (smích). Takže už jenom zachránit tu ligu a budu úplně spokojenej.