O tom, jak jsou v klubu spokojeni, hovoří trenér havraňských borců Jan Duchoň: „Vzhledem k tomu, že jsme skončili na třetím místě panuje u nás spokojenost, neboť před sezónou bylo naším cílem udržení pozice z předešlé sezóny, kdy jsme skončili na čtvrtém místě, což jsme splnili. Navíc v konfrontaci s ostatními celky, tj. jejich ekonomickým i funkcionářským zázemím, je pro nás každé takové umístění povzbuzením,“ říká Jan Duchoň.

„Trochu mě ale mrzí, že kluci měli na to, aby získali určitě o 6 až 7 bodů více a udrželi si minimálně druhou příčku, na které jsme přezimovali. Nutno však připomenout, že tabulka byla hodně vyrovnaná a nebylo letos vyloženého outsidera, jako tomu bylo loni. Kvalita mužstev se hodně srovnala,“ viděl kouč.

S čím jste byl po konci sezony nejvíce spokojen?

Potěšen jsem především z toho, jak se nám postupně dařilo obměňovat mužstvo poté, co někteří skončili. Oproti loňské sezóně se u nás postupně objevili Ferenc, Patera, Mašek, Verner, Bláha, Szkorupa, a dle mého nezklamali. Jediný, kdo se výrazně neprosadil byl Martin Brunclík, pro kterého byl skok o dvě soutěže zřetelný, a proto se vrací zpět do mateřského oddílu. Proti loňské sezóně se začali výrazně v základní sestavě prosazovat Hortig a Lorenc. Doufám, že všichni tito hráči jsou příslibem do budoucna. Spokojen jsem byl v celku i co do počtu hráčů s účastí na trénincích. Někteří hráči mají ovšem v této disciplíně stále rezervy.

Co vás zklamalo?

Nezodpovědnost některých jedinců a jejich úlety. Ty nás stály právě ty zmíněné ztracené body.

Plánujete nějaké změny v kádru pro příští ročník?

Rád bych přivedl do týmu alespoň dva mladší hráče, u kterých by byla naděje, že se u nás usadí delší dobu, což je naší strategií. Jsme spíše takový domovský klub, preferujeme hráče, u kterých cítíme zodpovědnost za klub. Již delší dobu se nám to vyplácí. O hráče, kteří chodí pouze za lepšími podmínkami a nebo mají nějaké požadavky, nestojíme. Rádi bychom získali také nějakého mladého golmana, který by doplnil naší letitou jedničku Gašparína a pomalu by od něj přebíral zkušenosti, a až přijde pravý čas i jeho pozici. Tou nejpodstatnější změnou je tak ukončení činnosti Milana Boříka, který byl dlouho naší oporou a střelcem důležitých branek. Bude těžké ho nahradit, prozatím musíme tedy hlásit jedno mínus. Přesto bych byl rád, abychom vstoupili do přípravy se stávajícím kádrem, který čítá 19 hráčů. Se všemi jsem mluvil a všichni přislíbili pokračování. Ono to s tím posilováním a udržením kvality mužstva je těžké. Každou chvíli vám skončí hráč, za kterého jste vynaložili finance kvůli práci či jiným problémům. Aby se udržela kvalita popřípadě počet hráčů pro naplnění kádru musíte shánět neustále nové. Kluků po dorostu, kteří chtějí dělat fotbal, alespoň solidně, už ale moc není. A jak už jsem jednou zmínil bažant, který ještě nic neukázal a chtěl by něco na packu, o toho nestojíme.

Jakou plánujete přípravu?

Již dnes máme nasmlouvána přátelská utkání s celky Kopist, Spořic, Domoušic, Ervěnic, Trnovan, Mšených Lázní a Údlic. Věřím, že i když nám přípravu, tak jako každému jinému celku, bude značně komplikovat dovolená, tak to dáme dohromady a na nový ročník budeme snad dobře připraveni.

Trenéři Duchoň a Augusta by tak měli mít v začátku přípravy k dispozici tuto osmnáctku hráčů : Gašparín, Remuta, Vorlíček, Nájemník, Mašek, Svoboda, Bláha, Berka, Markovič, Lorenc, Hortig, Ferenc, Werner, Tesař, Patera, Hurčík, Szkorupa, Svoboda, Rain T. Hráči Holý a Rakár si hledají nový klub.