Křivdu cítil po utkání v Mostě čáslavský trenér Oldřich Abrhám. Nesouhlasil s druhou brankou domácích. Podle něj stál Danoski ve dvoumetrovém ofsajdu. Mostečané doma Čáslav přehráli v dramatickém duelu 3:2.

„Neodpustím si říct, že zápas silně ovlivnil asistent rozhodčího pan Zlámal, protože to byl evidentně dvoumetrový ofsajd, naprosto jasný. Byl na nás přísný i v prvním poločase, kdy nepískal rovinu. Pak už jsme se nedokázali soustředit na nic. Z naší strany to byla křeč. Měli jsme pocit křivdy. I když ke konci jsme ještě zahrozili. Pocit křivdy byl v nás veliký. Musíme pracovat dál. Odjíždíme bez bodů,“ kroutil po zápase hlavou evidentně nespokojený Abrhám. Na webových stránkách klubu šel pak rozčilený kouč ještě dál.

„Nikdy jsem se na rozhodčí nevymlouval, ale tento zápas vyhrál úplně někdo jiný, ne hráči na hřišti. Nešlo o přehlédnutí rozhodčího, to byl evidentní úmysl. Říkám to na rovinu tak, jak to cítím,“ cituje Abrháma čáslavský klubový web.

Most se dostal do vedení už v šestém minutě, kdy si ve vápně položil dva obránce mrštný Danoski a do protipohybu gólmana Duchečka dal první trefu.
„Naše bolest. Do desáté minuty zápasu vždycky inkasujeme. Na to hráče připravuji a dnes se to opět stalo,“ vytýkal svým svěřencům lodivod soupeře Abrhám.

Hosté ze Zenitu ale do poločasu ještě stihli vyrovnat.

„Nám vyšel nástup do zápasu přesně, jak jsme chtěli. Byli jsme aktivní, dařilo se nám dobře držet balon, vypracovali jsme si šanci a dali také branku. Jenže pak jsme přestali hrát to, co nám přinášelo určitou převahu. Soupeř se zlepšil a potvrdil to, co jsme o něm věděli, že Čáslav je houževnaté mužstvo a pracovité. Zaslouženě vyrovnali,“ všiml si domácí trenér Michal Zach, který o přestávce musel v kabině zvýšit hlas, aby tým do druhé poloviny nepolevil. A vyplatilo se. Danoski dal druhou trefu už ve 48. minutě.

„Opět se nám podařil nástup, dali jsme branku, pak jsme přidali i třetí gól. Je ale vidět, že je třeba stále hodně pracovat. Mužstvo je mladé a některé situace je třeba řešit lépe – ve větším klidu, s větším přehledem. Soupeř dokázal zápas ještě zdramatizovat druhou brankou. Jsem rád za tři body. Mužstvo to potřebuje, protože je stále ve fázi, kdy se tvoří. Je to takové povzbuzení do další práce,“ těší Zacha.

V dalším kole druhé ligy budou Baníkovci hostem na trávě Vlašimi.