. Na hřišti platil Řepka za tvrdého obránce, a na Mostečany jako by své „kouzlo" tvrdé hry přenesl. „Ve druhé části utkání jsme se nedokázali Mostu vyrovnat v agresivitě a tvrdosti, která byla na hranici únosnosti," postěžoval si kouč Viktoriánů Roman Nádvorník. Na Řepkovu premiéru bylo zvědavých téměř devět stovek fanoušků. Po vítězném duelu šel bývalý hráč West Hamu nebo pražské Sparty poděkovat hlučnému kotli domácích Ultras. Řepkova přítomnost nalila Severočechům čerstvou krev do žil.

„U kluků bylo vidět mnohem větší nasazení," pochvaloval si trenér Zbyněk Busta. Busta, který dlouho netrénoval a naposledy pomohl ve třetí lize zachránit Písek, přišel do Mostu právě kvůli Řepkovi, který ho kontaktoval a požádal, aby pomohl Baníku se záchranou. „Přišlo to rychle. V pondělí mi zazvonil telefon a Tomáš se mě ptal, zda bych měl chuť do trénování. Já jsem řekl, že netrénuji už dost dlouho a rád bych zase něco zkusil," popsal Busta svou cestu do hornického kraje, kde po pár dnech tleskal důležité výhře.

A Tomáš Řepka? Sledoval celý zápas ve stínu v brýlích na domácí lavičce. Hráče speciálně neburcoval. Byl spíše nenápadný. Emoce, které v něm za jeho hráčské kariéry jen hořely, nedával znát. „Tomáše znám, ne osobně, ale jako fotbalistu ano. Nějak speciálně nás neburcoval," řekl domácí střelec Kevin Lafrance. „Jsme rádi, že tady je. Že nás podpoří," přidal další úspěšný střelec Jakub Vojta.