Útočný fotbal, ale bez branek. Takový byl obraz prvního jarního zápasu v podání fotbalistů FK Baník Most. Ti na svém trávníku přivítali soupeře z Karviné. Za devadesát minut diváci branku neviděli, nebezpečnější byli hosté.

Mostecký brankář Paleček byl v permanenci hned od úvodních minut. V prvním poločase na něj karvinští borce vyslali sedm střel, ale ani jednu lapač Baníku za svá záda nepustil.

Vůbec největší šanci pak měla Karviná dvě minuty před koncem, ale mostečtí zadáci stihli ještě míč odkopnout před brankovou čárou. Parta kouče Pulpita se do žádné vyložené gólové šance nedostala, brankáře Kafku spíše odstřelovala z dálky a ani teč mosteckého talenta Hory a hlavička Rosenda za Kafku neprošla.

„Myslím, že diváci viděli zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách, ale musíme sportovně uznat, že soupeř byl lepší. Výrazně nás podržel brankář Paleček. Rozdíl mezi námi a Karvinou byl v záložní řadě. Karviná ukázala dobrý výkon, překvapovala především právě v záložní řadě,“ řekl po utkání trenér Mostu Martin Pulpit, který tak ve své premiéře získal s týmem bod.

„Asi to nevypadalo, ale byl tady velice těžký terén. Jsem s výkonem mužstva spokojený až na ty šance, Most sice měl také příležitosti, ale myslím, že jsme předvedli kompaktní a kolektivní výkon,“ chválil svůj tým kouč Karviné Leoš Kalvoda a vzápětí překvapil.

„Špatně se mi mluví, mám dvě zlomená žebra, měli jsme s autobusem menší havárku. Jsem tady na revers,“ řekl lodivod hostů. Nepříjemnou situaci bral s nadhledem.

V dalším kole se fotbalisté Mostu představí v rámci severočeského derby na trávníku Ústí nad Labem. „Nějak prestižně to neberu. Pro mě je prestižní každý zápas, protože v každém chceme vyhrát,“ vyhlíží dalšího soupeře Martin Pulpit.

FK Baník Most – MFK OKD Karviná 0:0
ŽK: Čeman. Rozhodčí: Ochotnický – Pospíšil, Moudrý. Diváci: 550.
Sestava Mostu: Paleček - Knakal, Bodeček, Nesvadba, Fleišman - Jendruščák (60. Rusetski), Hrechyshka (86. Frnoch), Rosendo, Sigmund (75. Běloušek) - Loos, Hora. Trenér: Pulpit.
Sestava Karviné: Kafka – Hoffmann (33. Jursa), Buryán, Čeman, Staš – Ciku (88. Milosavljev), Kostoláni, Pavlík, Ficek – Opic, Mišinský. Trenér: Kalvoda.