„Zápas proti Zlínu nás stál více sil, než ten první proti Vlašimi. Stálo nás to hodně sil, ale 2:0 je urvaný výsledek proti silnému soupeři," cenil si dalších bodů do tabulky Martin Šlapák. „Začátek utkání byl z naší strany trošku nervózní, kdy jsme nakopávali míče. Postupem času jsme si začali vytvářet některé dobré šance a Zlín jsme do vyloženějších příležitostí nepouštěli. Pomohla nám také penalta, kterou nám hosté prakticky darovali.

Fotbalista, který je v Mostě na půlroční hostování, vítězství nad Zlínem, který před sezonou prohlašoval útok na postup, nebere jako něco víc. „Myslím si, že nejsme horším týmem, než Zlín. Do zápasu jsme určitě nešli s tím, že by jsme byli v pozici outsidera," hodnotil po zápase Martin Šlapák.

Baníkovci mají po třech kolech na svém kontě sedm bodů a pouze horší skóre je posouvá až na čtvrtou pozici. „Máme radost. Je to výborný vstup do sezony. Pokud budeme v těchto výkonech pokračovat a plnit pokyny trenérů, můžeme v dobrých výsledcích pokračovat.

Útočníka, který však od začátku sezony nastupuje na kraji záložní řady, potěšila také jeho premiérová branka v dresu Baníku.
„Už ani nevím, kdy jsem dal naposledy gól, takže jsem za něj strašně rád," neskrýval radost Šlapák. „Doufám, že mi to tam teď začne padat a pomůžu ještě více mužstvu." Co si fotbalista, který se ve svém volném čase věnuje vlastní produkci huby, pustí v autě po vítězném zápase, ve kterém vstřelil gól? „Mám rád indie rock, takže asi to si pustím."

Denis Kejkrt