Ti se na podzim z převeliké republikové konkurence dostali do letního vyvrcholení turnaje Ondrášovka Cup. V únoru si jako nejlepší sportovní kolektiv převzali od Deníku trofej v mosteckém divadle, pak se ve své kategorii staly nejlepším týmem v Ústeckém kraji a nedávno to vše zabalili do bronzového pozlátka právě na Ondrášovka Cupu, který měl finále v nedalekém Chomutově a Mostečané tam skvěle konkurovali velikánům jako je Sparta, Slavia, Liberec nebo Plzeň.

„Ondrášovka Cupu si opravdu moc cením. Soutěžilo tam celkem šest set týmů z celé republiky a my skončili třetí. Obrovský úspěch. Na finálový turnaj do Chomutova jsem vzal netradičně jedenáct kluků a dal jim všem šanci. Předvedli se parádně,“ usmívá se trenér mostecké přípravky Tomáš Rain, o kterém někteří říkají, že má snad farmu na superhrdiny. Klíč k úspěchu je ale jinde. Jsou to zábavné tréninky, při kterých málokdy chybí míč.

„Snažíme se kluky neustále zlepšovat, zvyšovat jejich výkon a potenciál do budoucna. Všechna herní cvičení, průpravné hry včetně rozvoje rychlostních schopností probíhají v drtivé většině s míčem. Věříme s trenéry, že je to správné cesta. Na stáži ve Španělsku, kde jsem měl možnost být, se to také praktikuje a podívejte, kde je jejich fotbal,“ poukazuje kouč Rain, který zároveň chválí i zázemí, které jeho kluci v Mostě mají – příjemné hřiště v Čepirozích.

Jeho svěřenci si ale skvělou sezonou na sebe upletli bič a nasadili laťku hodně vysoko. „Hlavní je, že kluky fotbal baví a chtějí se zlepšovat. Na nás trenérech zase je, abychom jim k tomu pomohli. Letos nás čeká opět nabitá sezóna, soustředění, tréninky, zápasy a turnaje. Byla to super sezona, po bronzu na Ondrášovka Cupu klukům zářily oči, ale já jsem nejradši za to, když vidím, že se jim hra daří a baví je to. Musím také hlavně poděkovat svým kolegům trenérům za pomoc, bez jejich úsilí, by to ani nešlo,“ dodal Tomáš Rain, který se trenérsky přes léto chystá zase zlepšovat na herním kempu bývalého fotbalistky Luďka Zelenky.