Ústečané, kteří prožívají hrůzostrašný vstup do nové sezony, když prohráli všechny čtyři dosavadní duely a krčí se na dně druholigové tabulky, nastoupili do zápasu s několika změnami v sestavě. Tou nejvýraznější byla změna na brankářském postu, když kapitán Novák zůstal jen na střídačce a místo mezi tyčemi zaujala letní posila Zacharda.

Nový muž v ústecké brance měl od začátku duelu plné ruce práce, už po čtvrthodině hry musel likvidovat pokus hostujícího Štefka a o pět minut později správně vyběhl ze své svatyně, aby včas zastavil únik Duvnjaka.

Jeho protějšek na straně Mostu Pokorný se ale také nenudil. Už po deseti minutách ho dlouhým centrem málem překvapil agilní Volek a v průběhu prvního dějství na něj nevyzráli ani Džuban a z dálky střílející Hrošovský.

V závěru prvního poločasu mohl hosty poslat do vedení exústecký Lácha, jeho střela ale skončila jen na břevně ústecké brány a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Na první gól si diváci museli počkat až do 71. minuty a k jejich radosti padl do mostecké sítě. Volek poslal míč z rohu na hlavu Džubana a ten se nemýlil. Pojistku přidal o 11 minut později navrátilec z neúspěšné teplické štace Veverka alias „ústecký Messi".

Arma tak zdolala Most 2:0 a ve třetím kole pohárové soutěže (26. září) se může těšit na souboj s pražskou Slavií, která si postup do další fáze zajistila vítězstvím 1:0 na hřišti Kutné Hory.

FK Ústí - Baník Most 2:0 (0:0)

Branky: 71. Džuban, 82. Veverka. Rozhodčí: Kovařík – M. Štěrba, V. Štěrba. ŽK: 2:1 (Veverka, Hanich – Procházka). Diváci: 568.

Ústí: Zacharda – Zeman, Džuban, Valenta, Dvořák – Volek, Peterka, Hrošovský, Benčík (46. Folwarczny) – Moulis (46. Hanich), Veverka (84. Dragoun). Trenér: Bičovský.

Most: Pokorný – P. Novotný, Lafrance, Procházka, Šraga – Kotlan (77. Nobst), Schut – Mujagič (83. Koudelka), Lácha, Štefko – Duvnjak (63. Pilař). Trenér: Zach.