Sám trenér Vojtěch Benda je mírným optimistou. A také je rád, že se jeho svěřenci dokázali zvednout, i když podzim doma zakončili porážkou 3:8 od silného rivala z Prahy.

„Výsledek zápasu samozřejmě není dobrý. Bohužel nás poznamenaly rozlučky se sezónou velkého fotbalu a otevřeně je třeba přiznat, že řada hráčů nastoupila do zápasu v ne zrovna v nejlepším fyzickém rozpoložení. Po zranění jednoho z našich hráčů jsme pak již nebyli schopni Praze konkurovat a ta u nás nakonec pohodlně ukořistila tři body,“ zahájil Benda hodnocení.

„I přes tuto závěrečnou kaňku je třeba vnímat podzim v celku a zde nakonec asi převládá mírná spokojenost. Je pravdou, že jsme asi mohli a měli mít více bodů, ale v lize nejsou vyloženě slabé týmy a každý bod si musíte tvrdě ubojovat. Zimu strávíme na čtvrtém místě a kdyby mi tohle někdo řekl po prvních třech kolech, považoval bych ho za blázna. Pevně věřím, že do jara vstoupíme od počátku lépe a sezónu zakončíme minimálně v horní polovině tabulky,“ ohlédl se Benda za sezonou.

(aj, vev)