Fotbalisté Karviné vkročili do nové sezony jasným vítězstvím nad svým oblíbeným soupeřem z Mostu, který si z Městského stadionu odvezl gólové příděly již v loňské i předloňské sezoně.

„Asi se nám na ně daří, ale beru to spíš jako zajímavost, nic z toho nevyvozuji. Byl to první zápas, na bližší hodnocení našich výkonů si ještě počkejme,“ nenechával se strhnout euforií útočník Karviné Vladimír Mišinský, který dal dva góly a na jeden ještě přihrál.

Úvodní půle byla vyrovnaná. Více ze hry měli domácí, kteří také dali gól. Most své šance měl, ovšem nevyužil je.

„Za stavu 1:0 pro nás jsme si oddechli, když soupeř neproměnil dvě tutovky. Po druhé brance jsme již měli zápas v naší režii,“ hodnotil utkání spokojený kouč MFK Jiří Balcárek.

Karvinští těžili z výtečných a naprosto přesných přihrávek svého kapitána Radka Slončíka, který rozděloval míče a na jeho kvalitní výkon se postupně nabalili i jeho spoluhráči.

Všichni předvedli velice kompaktní a pro další zápasy slibný výkon, patřičně podpořený brankami.

„Pokud se nám bude takto dařit i nadále, budeme samozřejmě spokojeni. Myslím, že i když je teprve začátek sezony, můžeme mít z našeho výkonu příjemný pocit,“ konstatoval s úsměvem Slončík, autor vítězného gólu.

„Chtěl byl za prvé vyzvednout kvalitu soupeře. Karviná je velice silný tým s výbornými hráči, které mají velké zkušenosti. Především Slončík ukázal, jak je pro Karvinou důležitý. Hrál v tempu snad jen pět minut, ale přesto za tu dobu Karviné připravil mnoho balonů a rozdal plno přihrávek. Po gólu na dva nula nám kleslo sebevědomí. Snažili jsme se ještě s výsledkem něco udělat, ale domácí zkušeně bránili v bloku a přidali další dvě branky. Také musím zdůraznit, že náš tým je opravdu velice mladý, máme mnoho hráčů kolem dvaceti let. (v základu šest) V létě nám z kádru spousta hráčů odešla, budujeme nový tým,“ řekl trenér J. Aňon.