Nedělní soupeř Mostu je o jednu pozici níž a ztrácí na mostecké fotbalisty pouhý bod. Kdo bude v hornickém derby úspěšnější? Zápas na stadionu Josefa Masopusta startuje v nedělních 16.00 hodin.

Trenér Stanislav Hofmann věří, že jeho svěřenci navážou na povedenou domácí jarní premiéru, ve které před čtrnácti dny přetlačili vedoucí celek Fotbalové národní ligy z Táborska, které porazili 2:1. „Bude to jistě opět bojovné utkání, které chceme před svými fanoušky zvládnout a napravit zaváhání z Pardubic," přeje si lodivod Baníku, který doufá, že porážka v Pardubicích byla pouze jednozápasovým zaváháním. „Pardubice jsme nezvládli, ale v kabině jsme si s hráči všechno vyříkali. Věřím, že tento nepovedený zápas byl pouze jednozápasovým selháním, které se již nebude opakovat. V týdnu jsme sehráli přátelské utkání s divizní chomutovskou Farmou, abychom dostali všechny hráče do zápasového rytmu a vyzkoušeli si, co potřebujeme," zmínil trenér Baníku utkání, které jeho svěřenci ve středu odhráli na stadionu Josefa Masopusta. Svou farmu baníkovci jasně přehráli a zvítězili v poměru 5:0, přestože šancí měli na dvouciferný počet branek. „Nebylo prvotním záměrem, aby si hráči tímto utkáním zvýšili sebevědomí, ale pochopitelně to některým pomoci v tomto ohledu může. Kromě Nečase, Bělouška a Johany, které trápí lehčí zranění, jsme využili kompletní kádr a někteří naši hráči dokonce nastoupili za Loko Chomutov," hodnotil středeční přípravné utkání trenér Mostu. Jestli bude k dispozici do utkání s Karvinou dvojice obránců Johana a Běloušek, o tom se rozhodne až na poslední chvíli. Ondřej Běloušek si odnesl ze zápasu v Pardubicích slabý otřes mozku a zkušeného Petra Johanu trápí přitahovač.

Stanislav Hofmann si také uvědomuje, že v neděli čeká Baník o dost kvalitnější soupeř. „Karviná k nám sice zajíždí s bilancí šesti porážek v řadě na hřištích soupeře, ale všichni dobře víme, že tohle je pouze statistika, která na hřišti v zápase nehraje žádnou roli. Já se byl na Karvinou podívat před čtrnácti dny v Ústí, kde sice padli 2:1, ale také v oslabení dokázali domácím značně zatápět. Vychází z dobrého obraného bloku a mají kvalitní standardní situace" varuje před Slezany kouč Baníku Most. „Hrajeme doma, kde se nám tuto sezónu daří a kde jsme ještě neprohráli. To nám velí jít do utkání s cílem získat tři body a potěšit fanoušky."

Denis Kejkrt, Václav Veverka