Úvodní desetiminutovky nemohli jedenáct stovek fanoušků nadchnout. Jedovatou střelou se pouze ve druhé minutě prezentoval hostující Vrána, kterému domácí defenziva ránu dovolila, na místě byl ovšem brankář Šavol. Hosté si v začátku vytvořili mírný tlak, nedokázali ovšem domácí svatyni brankově ohrozit. Poprvé se přesto prosadili hráči Holice. Lošťákův přesný centra našel hlavu agilního Vrány a ten šest minut před koncem poločasu otevřel skóre.

Jenže pak přišel mostecký úder a domácí slepenými dvěma góly skóre otočili, když se v 41. minutě mazácky prosadil Andrei, který měl prsty i v další brance, která padla přesně o dvě minuty později. Centr Andrei do malého vápna uklidil hlavou za brankáře Aleksijeviče Karel Franěk, který střelným prachem na jaře zatím šetří.

Další šance Mostečtí nevyužili

Ve druhém poločase se Most hned od úvodu dostal do drtivého tlaku a mohl klidně přidal další tři branky, jenže koncovka baníkovce hodně trápila, hostující defenziva byla místy na ručník. K tlaku se hosté nadechli ještě v závěru střetnutí, ale na remizový bod už nedokázali dosáhnout především díky skvělému Šavolovi.

„Přijeli jsme pro naději a ta tímto výsledkem velmi rychle vyprchala. Udělali jsme pro to maximum. Pro zachování naděje jsme chtěli bod nebo lépe všechny tři, to se nepodařilo,“ smutnil kouč Holice Miroslav Kouřil.

„Zápas byl hodně těžký, i proto, že my jsme byli v těžké pozici. Oba týmy se snažily hrát fotbal. Část zápasu byli hosté ve výhodě a lepší, byl to dobrý zápas,“ hodnotil anglicky svou premiéru nový kouč Jorge Aňon.

Baník Most – HFK Olomouc 2:1 (2:1)

Branky: 41. Andrei, 43. Franěk – 39. Vrána. ŽK: Hofmann, Andrei – Vrána, Krutý. Rozhodčí: Moláček – Filípek, Štěrba. Diváci: 1 165.

Most: Šavol – Sigmund, Webster, Loos, Fleišman – Andrei, Schut (64. Štumpf), Hofmann (79. Hreschishka), Boutasgount – Franěk (90. Hora), Oboya. Trenér: Aňon.

Olomouc: Aleksijevič – Lošťák, Kalvoda (76. Kučerňák), Zlatohlavý, Vrána – Mucha (69. Lukášek), Grim, Libič, Vajda (46. Josefík) – Korčián, Krutý. Trenér: Kouřil.