Do utkání Mostečané vstoupili velmi dobře, Krzák našel dlouhým pasem Kocúra, který se individuálně prosadil u brankové čáry a předložil Havlíčkovi balon na malé vápno – 1:0.

Po celý 1. poločas domácí dobrou defenzívou nepustili favorita ze Slavie do šance, hosté hrozili jen se standardních situací, které baníkovci někdy jen se štěstím přečkali. Ve 43. minutě sklepl Havlíček na Valtu, který přečíslení 2 na 1 vyřešil přihrávkou na Dolejšího, který z hranice vápna krásně přehodil vybíhajícího brankáře – 2:0.

Ve 2. poločase hosté zlepšili kombinace, začali vyhrávat více osobních soubojů ve středu hřiště a zapojovat do útočné fáze své rychlé krajní obránce. V 58. minutě vyšla hostům křídelní akce, po zpětné přihrávce ještě střelu z deseti metrů reflexivně vyrazil brankář Stanko, ale na dorážku byl již krátký.

V té době domácí přestali být nebezpeční v útočné fázi, nedokázali udržet míč na svých kopačkách, začali jim docházet síly.
V 75. minutě se nadechl k sólu Krzák, jeho střela jen o kousek minula pravou tyč hostujícího brankáře. Domácí odolávali tlaku hostů, leč marně, v 80. minutě přišla kolmá přihrávka na útočníka, který jedním dotykem v pohybu přebral míč, čímž se zbavil svého strážce Zíchy a Stanko byl tentokrát bez šance. Do konce zápasu se již nic zvláštního nestalo, při střelbě ze značky pokutového kopu baníkovci měli pevnější nervy, a tak brali bonusový bod.

„Jsem rád, že ke kvalitě utkání jsme především v 1. poločase velkou měrou přispěli i my, ve 2. poločase byl ale již soupeř lepší a vyrovnat si zasloužil. Chlapcům nelze upřít snahu a bojovnost, ale tréninkový deficit některých z nich je bohužel zřejmý. Věřím ale, že pokud klukům vydrží tréninková morálka, jejich výkonnost určitě poroste," řekl trenér Baníku Miroslav Pavlov.

FK Baník Most 1909 U19 – FK Slavia Praha B U19 2:2 (2:0), 4:3 PK
Branky Mostu: 3. Havlíček, 43. Dolejší.
Sestava Mostu: Stanko – Hána, Chábera, Pečner, Zícha – Valta (55. Němec), Laštovka, Krzák, Dolejší (78. Kasal), Kocúr (70. Novák) – Havlíček (65. Koštůr). Trenér: Miroslav Pavlov. Asistent trenéra: Radim Laibl.