„Kluci mě v útoku hodně hledají a z devadesáti procent tam jdou všechny balony na mě. Hodně jim za to vděčím. Na druhou stranu, kdybych více proměňoval šance, tak by to bylo ještě lepší,“ vidí Valenta ve své produktivitě okénka.

Mostečané i díky jeho trefám vévodí tabulce nejvyšší krajské soutěže. Není za tím ovšem jen Valentovo umění.

„Je to o tom, že máme kvalitní mančaft. Je za tím také kvalitní práce a to, že hodně trénujeme,“ vyjmenovává svěřenec trenéra Josefa Tancoše. Je pravdou, že v Mosteckém fotbalovém klubu se po sestupu z divize sešla dobrá parta.

Hraje tady například i Ondřej Bíro, nedávný mistr světa v malé kopané. I když naposledy nastoupil na stoperu, jeho cit pro míč je nepřehlédnutelný. Bíra doplňuje zkušený Martin Tancoš a například také exligista Vlastimil Stožický, který válel v elitní soutěži v nedalekých Teplicích. „Jak říkám, máme tady kvalitu,“ potvrzuje Valenta.

Někteří hráči říkají, že osobní statistiky nehlídají, že je nezajímají. Valenta takový případ není.

„Sleduji své statistiky, kluci mi poslali stránky, kde to naleznu. Tak koukám, jak si vedu a jak si stojíme jako tým,“ prozradil fotbalista, který začínal kopat do míče v Teplicích, jenže v B týmu pod trenérem Přerostem moc nehrál. Jeho cesta pak vedla do Krupky, kdy přemýšlel, že by to vzdal. Pak se mu ale začalo následně dařit v Lovosicích a dotáhl to až do přípravy s druholigovým Ústím.

„Jenže jsem se rozhodoval mezi prací a fotbalem, abych byl více v klidu. A teď jsem tady v Mostě,“ doplňuje s úsměvem, že dneska je pro něj fotbal už jen zábavou. A také díky tomu, že se hrou baví se vyhřívá se svými spoluhráči na vrcholu tabulky.