Ligu mistrů malého fotbalu po reorganizace hraje pouze 32 týmů a je určená pro národní šampiony a nanejvýš finalisty. Pro ostatní mužstva vznikl Evropský pohár malého fotbalu. „Vycházelo se z umístění v Českém národním poháru. Nejlepších osm týmů, tedy čtvrtfinalisté, mělo jistotu kvalifikace do evropských pohárů. Vítěz a finalista mohl do Ligy mistrů, zbylá šestka na Eurocup,“ vysvětlil klíč generální sekretář Asociace malého fotbalu České republiky René Pazdera.

Do severoitalského města Lignano Sabbiadoro na pobřeží Jaderského moře vyrazilo pět českých zástupců. Viktoria Suchý z Blanenska, Katalánci Most, Gamblers Most, Ostravský Zábřeh a Šlehačky Plzeň. Nejede jen Restaurace U Pecků Praha. „Hodně se těšíme, i když nevíme co čekat, nikdy jsme na takové akci nebyli. Jedeme s týmem, se kterým tradičně hrajeme v soutěži, chybí nám akorát Honza Koudelka, který hraje druhou ligu za Prostějov, a dva tři kluci ze třetí ligy. Uvidíme, jaké to bude,“ přemítal kapitán Suchého Matěj Vybíhal.

Čtyřicet týmů rozdělili pořadatelé do pěti košů na základě žebříčku národních mužstev a jednotlivé týmy pak podle pořadí v jejich asociacích. Po losu vzniklo osm skupin po pěti týmech. Vítěz bude znám v neděli. „Kvalitu turnaje lze srovnat s Ligou mistrů, protože kdejaký favorit mohl nešťastně vypadnout třeba v semifinále domácího poháru, takže očekávám evropskou úroveň v poměru padesát na padesát. O soupeřích toho moc nevíme, ale soustředíme se na sebe. Chceme postoupit ze skupiny a z týmu cítím velké odhodlání udělat tenhle turnaj úspěšný pro náš klub i zemi,“ prohlásil mostecký kapitán Ondřej Bíro, brankář českých mistrů světa i Evropy.

Katalánci Most ve skupině B narazí na Danco Pro z Rumunska, Ben Dor z Izraele, Odin Fiai z Maďarska a albánský Ost.

Ostravský Zábřeh ve skupině E dostal ukrajinský Agromat, Quick Sigorta z Turecka, Julius Meinl z Bosny a Hercegoviny a Golden Boys z Rumunska.

Viktoria Suchý ve skupině F má srbský Polimark, Marmus z Izraele, Los Pollos Hermanos ze Slovenska a rumunskou Borussii.

Gamblers Most ve skupině G přivítají maďarské Fekcentrum, rumunský Luxury Team, Racing De Castrelos ze Španělska a Baka El Gharbia z Izraele.

No a Šlehačky Plzeň ve skupině Hpotkají Karmacsi Auto z Maďarska, Sokolovi z Bosny a Hercegoviny, Restaurante La Moneda ze Španělska a italský Dixie Pub Latisana.