V zápase ve kterém byl mírným favoritem domácí celek nebylo v první půli v podstatě na co koukat. Domácí předváděli velmi slabý výkon, který si nezasloužil ani přívlastek ligový. Slovácko se naopak prezentovalo slušným tlakem na branku Mostu, kterou dokázal v 6. minutě hlavou využít Lysoněk, a to po rohovém kopu. Až do 36. minuty to vypadalo, že Most nemá nejmenší šanci skóre srovnat. To však utekl Vitali Trubila po levé straně, narážkou s Mrkvičkou se dostal zpět k míči a bezpečně zakončil, srovnal tak na 1:1. Až do hvizdu rozhodčího byly k vidění spíše žluté karty než dobrý fotbal. Velmi dobrým výkonem se z Mostu prezentoval vlastně jen brankář Lukáš Paleček.

Do druhé poloviny FK Baník Most vstoupil přece jen aktivněji. Bezpochyby trenér Žák nenechal na hráčích nit suchou a vyplatilo se. V 56. minutě se hezky ve vapně uvolnil Petr Loos, kterého musel nedovoleně zastavit Richard Hrotek, za což dostal žlutou kartu a byla nařízena penalta. V té se nemýlil mostecký exekutor Václav Mrkvička a poslal míč po zemi do pravého rohu branky, přičemž gólman hostů Kovář padal na stranu druhou. Most zvýšil na 2:1 a hra se opticky vyrovnala. Až do 81. minuty se hra přelévala ze strany na stranu. V té minutě utekl kapitán Sigmund po pravé straně nacentroval na Patrika Oboyu, který posunul hlavou na Lukáše Schuta, který po zemi do protipohybu uklidil za záda Kováře. Most dal více branek a tak si asi nakonec po právu připisuje tři body, což ho může posunout v druholigové tabulce k medailovým pozicím.

Statistiky fotbal – II. Liga, 9. kolo Most - Slovácko

Most – Slovácko 3:1

Poločas: 1:1

Branky: 36. Trubila, 56. Mrkvička, 81. Schut – 6. Lysoněk

Most: Paleček – V. Trubila, Hainault, Jedinák, Loos – Hofmann (72. Hrechishka), Schut, Sigmund, Štumpf – Franěk (56. Oboya), Mrkvička (83. Bogdanov) Trenér: Robert Žák.

Hradec: Kovář – Kubáň, Ineman, Hrotek (60. Formánek), Lysoněk – Gonda, Peruťka (60. Psohlavec), Randa, Berger – Matůš, Čtvrtníček (70. Sládek). Trenér: Ladislav Jurkeník

Rozhodčí: Zelenka – Marek, Kovařík. ŽK: 20. Trubila, 30. Jedinák, 46. Franěk, 71. Paleček – 41. Gonda, 42. Čtvrtníček, 56. Hrotek, 83. Kubáň. ČK: Penalty: 1:0.