Pardubice, až do poslední chvíle řešící problémy se sestavou, dorazily do Mostu ve velmi subtilním složení a to v podobě - Mičjan Vlastimil - brankář, Beran Jiří, Doležal Vojtěch, Dušek Zdeněk, Mužík Ladislav, Šibal Dominik a Zelinka Denis.

Most se jim pak postavil v sestavě - Šlégr Václav - brankář, Boček Martin "C", Černý David, Fišer Antonín, Haviar David "A", Chábera Jakub, Matyáš David, Pátek Vladimír, Popelka Vít, Pyskatý Jan a Šlégr Patrik.

Co Pardubicím chybělo na kvantitě, to ovšem doháněly kvalitou. Jejich sestava čítající všeho všudy jednoho hráče na střídání se v Mostě prezentovala velmi účelným herním stylem a správně naordinovanou taktikou.

Rozhodčí utkání zahájil ve 14:00 a oba týmy začaly od počátku praktikovat rozdílné způsoby hry. Most byl více na míči a trpělivě dobýval pardubické území a hosté, vědomi si svého počtu, naopak pozorně bránili a číhali na možnost rychlých brejků.

V deváté minutě šli domácí do vedení. Přesně pálil Martin Boček po střílené přihrávce opět skvěle hrajícího Víta Popelky. Pardubice však ani po tomto otvíracím gólu od své taktiky neustoupily a jejich trpělivost se jim minutu před koncem poločasu vyplatila. Z jednoho z brejků udeřil Ladislav Mužík po přihrávce Vojtěcha Doležala. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1 a utkání mělo i nadále otevřený konec.

Druhý poločas nabídl neměnný obraz hry. Most dobývající soustředěný obranný blok a vyčkávající Pardubice. Zatímco Most svou taktiku ne a ne přetavit do dalšího gólu, Pardubice byly úspěšnější. Ve 49´minutě se po tyči mosteckého Popelky míč odrazil do pardubického brejku a ty ho vyřešily chladnokrevně, 2:1 pro hosty (Jiří Beran). Nyní to byli rázem domácí, kdo musel stahovat a to byla samozřejmě jen další voda na mlýn pardubické taktice. V 54´minutě tak Východočeši znovu udeřili z rychlého protiútoku. Na 3:1 pro bílé zvyšoval svým druhým nedělním zásahem Ladislav Mužík.

Zoufale finišující Most se již nezmohl na víc, než na korekci výsledku. Na 2:3 z jeho pohledu snižoval v poslední minutě utkání rovněž svým druhým gólem Martin Boček po asistenci nováčka Davida Černého.

„Potvrdilo se, že Pardubice disponují velkou kvalitou a jejich sedmá místa z úvodních dvou ročníků Superligy se letos určitě opakovat nebudou. Byť nastoupili jen v sedmi hráčích, vydrželi fyzicky celé utkání a jejich pevný obranný blok jsme po celé utkání nedokázali pořádně otevřít“ zahájil své hodnocení mostecký trenér Vojtěch Benda.

„Naši hráči hráli dobře a svou kvalitu ukázali, ale stejně jako s Brnem jsme se těžko prokousávali zahuštěnou polovinou hostů. Jejich brejky, ke kterým pak vyráželi, byli bohužel pro nás smrtící a právě při nich se naplno ukazovala kvalita nejlepších hráčů Pardubic. Nyní před sebou máme dvě závěrečná kola Superligy, v nichž jedeme nejprve na hřiště silné Prahy a končíme doma s poslední Příbramí. V těchto zápasech chceme především hrát naplno a nic nevypustit a uvidíme sami, na co to nakonec bude v letošní mimořádně vyrovnané sezóně stačit“ zakončil Benda.

V neděli 10.6.2018 večer tedy Most nastoupí na horké pražské půdě a nezbývá, než mu popřát do konce sezóny hodně štěstí.

Aleš Janeček