V obou soutěžích sehrály čtyři nejúspěšnější týmy odvety svých semifinálových zápasů, jejichž první díl byl na pořadu minulou neděli.

Program odstartoval zápas mezi Mosteckými pumpičkami a míchačkami a jejich soupeřem SG Horní Jiřetín. Do utkání šli oba soupeři s tím, že před týdnem zvítězil Horní Jiřetín 4:1 a Pumpičky tak potřebovaly k postupu vyhrát minimálně o tři góly. Tento jejich sen začal brát za své již v první půli, kterou ztratily v poměru 1:2, aby nakonec padly 3:6 a s letošní sezónou se rozloučily konečným třetím místem. Velmi dobře hrající Horní Jiřetín táhli především Petr Lenc a Michal Vorlík (oba 2+1) a Tomáš Svoboda (1+1). Poslední góly Pumpiček v sezóně vstřelili Petr Fous, Martin Matura a Martin Plhák (všichni 1+0), když dvakrát jim asistoval Ondřej Kobylák.

Následovala semifinálová odveta zápasu mezi týmy Old Bridge a Jatka Matějka. I zde byly karty rozdány poměrně jasně, když Old Bridge brali před týdnem výhru 7:4 a rovněž Jatka tak potřebovala zvítězit výraznějším rozdílem. Zápas byl po prvním poločase vyrovnaný 1:1, aby nakonec svou kvalitu prezentoval tým Old Bridge a hřiště opouštěl jako vítěz po výsledku 4:1. Vítěze táhla zejména trojice Martin Kovář (2+0), Karel Giampaoli (1+1) a Jiří Rain (0+2). Poslední přesný zásah sezóny si za poražené připsal Roman Hrodek po nahrávce Aleše Janečka.

Finálovou dvojici ročníku Seniorligy Most tak tvoří po základní části SG Horní Jiřetín a obhájce Old Bridge, který do vyřazovacích bojů proklouzl až v úplně posledním zápase základní části. Se sezónou se loučí a o konečné třetí místo se dělí Jatka Matějka a Mostecké pumpičky a míchačky.

Po určení finalistů v lize pro hráče s dřívějším datem narození čekalo to samé Mosteckou ligu malé kopané.

V té byla první na pořadu semifinálová odveta mezi Katalánci Most a Jablíčky Chomutov. Do té šla Jablíčka v pozici týmu, který před týdnem padl 3:6 a pro postup do finále, tak potřebovala zvítězit minimálně o čtyři góly. Jejich tentokrát velmi silná sestava Katalánce mocně svírala a skutečně si připsala vítězství, ale pouze v poměru 4:2, což v součtu s prvním semifinále na postup nestačilo. Rozlučkové góly vítězů si přispali Marek Chaloupka (2+0), Matěj Dolejška a Tomáš Kunart (oba 1+0), dvakrát pak asistoval David Haviar (0+2). Důležité zásahy poražených mají podpis Petra Nového a Daniela Rulfa (oba 1+0).

Posledním semifinálovým zápasem byla opravdová reklama na malý fotbal v podání týmů Gamblers Most a Atlético Most. Rovněž Atlético šlo do zápasu v pozici týmu, který minulou neděli padl a to sice 1:5. Pokud předchozí utkání ukázala skutečně skvělý malý fotbal, tak tito dva soupeři předváděli výkon ještě o několik stupínků lepší. Přítomní diváci si rozhodně utkání užívali, ale ti kteří fandili Atléticu museli nakonec odcházet zklamaní. Atlético sice s úřadujícími mistry vybojovalo remízu 4:4, ale ta je do finále neposunula. Za Gamblery úřadoval hlavně Michal Salák (2+1), doplněný Vladimírem Pátkem a Martinem Tancošem (oba 1+0). Za Atlético se rozloučila čtveřice Jakub Kiliján (1+1), David Černý, Dominik Hána a Adam Koudelka (všichni 1+0).

Finalisty v Mostecké lize malé kopané jsou tak Gamblers Most a Katalánci Most, kteří se tímto postupem kvalifikovali společně s Gamblery jako druhý tým na Mistrovství České republiky. Poražení semifinalisté, Jablíčka Chomutov a Atlético Most, si pro letošní sezónu pověsí na krk pomyslné bronzové medaile.

Finálové vyvrcholení obou soutěží je na pořadu příští neděli 16.6.2019 od 15:00 a půjde určitě opět o malý fotbal té nejvyšší úrovně.

Aleš Janeček