Pro oba týmy půjde o jejich druhé představení v tomto ročníku Superligy. Zatímco Most zvítězil jednoznačně na půdě kolínského nováčka v poměru 7:1, Plzeň brala tři body za domácí těsnou výhru 3:2 nad Příbramí. Oba týmy by tedy měly v neděli vyběhnout do utkání pozitivně naladěny s touhou získat další body na svých cestách do letošního play-off.

S Plzní se Most zatím střetl v soutěži třikrát. V pro Plzeň nováčkovské sezóně 2018/2019 ji dokázal porazit venku (8:2) i doma (5:4) a v minulém, koronavirem přerušeném, ročníku naopak na její půdě podlehl 1:5. Jde tak o tým, který dokáže zahrát slušné utkání, a Severočeši určitě nemohou v neděli očekávat nic jednoduchého.

„Jsme si vědomi, že Plzeň disponuje kvalitními hráči, o čemž nás ostatně přesvědčila minulý podzim, kdy nás doma porazila naprosto jednoznačně. Je samozřejmě otázkou, zda dokáží Západočeši dorazit ve stejně silné sestavě i tentokrát, ale my určitě nechceme nic podcenit. Chceme se soustředit na náš výkon a stejně jako v Kolíně hrát náš typický fotbal se zapojováním gólmana,“ začal své předzápasové vyjádření vedoucí mosteckého výběru, Aleš Janeček.

„Plzeň bude určitě jeden z týmů, který si myslí na letošní play-off a pokud do něj chceme i my, musíme právě takovéto týmy porážet a tlačit je v tabulce pod sebe. Jsem proto rád, že se nám na neděli rýsuje mimořádně silná sestava. S ohledem na naše letošní cíle a s přihlédnutím ke jménům, která jsou v nominaci, nebereme v neděli nic jiného než výhru za tři body,“ uzavřel rezolutně Janeček.

Kdo si chce tedy užít špičkovou malofotbalovou podívanou a zafandit mosteckým barvám, ten by určitě neměl v neděli v půl jedenácté dopoledne chybět na hřišti 11. ZŠ Most.