Tuto sobotu se v německém Marienbergu uskutečnil turnaj v malém fotbalu pro jeho partnerská města a další regionální týmy. Město Most jako jedno z partnerských měst bylo na turnaj rovněž pozváno a této možnosti prostřednictvím výběru z Mostecké ligy malé kopané využilo.

Již v pátek vyrazila směr Marienberg sestava, která dle zadání organizátora musela dodržet maximální věkovou hranici 18 let. Mostecké družstvo, z nějž na poslední chvíli vypadl ještě jeden hráč, nakonec odcestovalo za hranice ve složení - Bobek Michal - brankář, Kup Tomáš "C", Baloun Tomáš, Fišer Antonín ml., Rulf Daniel, Šlégr Patrik a Vysoudil Martin. V sobotu v 14:00 pak nastoupili mostečtí k prvnímu zápasu turnaje. Bohužel až na místě se ukázalo, že herní systém nebude 5+1, ale 6+1, což pro mostecké znamenalo odehrát celý turnaj bez střídání.

Turnaje se zúčastnilo jednak partnerské město Dorog z Maďarska, dále Bad Marienberg ze spolkové země Porýní – Falc (postavili dva týmy), Most, domácí Marienberg a místní SV Lauterbach a Scherdel Marienberg.

Mostečtí nastoupili do turnaje sebevědomě a hned v prvním zápase porazili gólem hlavou Antonína Fišera po krásném centru Daniela Rulfa silný maďarský Dorog 1:0. Následovalo vítězství nad Scherdel Marienberg v poměru 4:0. K této výhře dotáhl tým jako správný kapitán Tomáš Kup hattrickem. Čtvrtý gól přidal Patrik Šlégr. Nahrávali dvakrát Antonín Fišer a jednou Michal Bobek z brankářského postu a Daniel Rulf.
Po krátké přestávce pokračovali mostečtí dvojzápasem proti dvěma týmům z partnerského Bad Marienberg. Nejprve dokázali porazit jejich druhý výběr 3:0 po dvou zásazích Tomáše Balouna a jednom Antonína Fišera. V tomto utkání se Tomáš Kup změnil ze střelce na nahrávače a připsal si všechny tři asistence. Poté následovalo střetnutí s prvním výběrem Bad Marienberg. Ač mostečtí opět hře dominovali, propadali v průběhu zápasu do stále větší křeče a vítězný gól ne a ne přijít. Bad Marienberg se nakonec dokázal ubránit a týmy se rozešly 0:0.

Poté si Mostečtí opět spravili náladu výhrou 3:0 nad SV Lauterbach. Pálili Antonín Fišer, Patrik Šlégr a Martin Vysoudil. Ten si rovněž u jednoho gólu svých spoluhráčů připsal asistenci. Dále nahrávali Tomáš Kup a Daniel Rulf.

Posledním utkáním dne byl střet s domácím FSV Motor Marienberg. A vývoj tabulky jakož i dosavadní utkání obou týmů rozhodly o tom, že šlo de facto o finále celého turnaje. Domácí jako jediní zřejmě zcela nedodrželi věkový limit pro hráče a nastoupil za ně minimálně jeden výrazně starší hráč, který se nakonec ukázal být tím rozdílovým. Mosteckých sedm statečných bylo i v tomto zápase lepšími, ale vzhledem k úbytku sil a i například vinou křečí mosteckého kapitána nedokázali zachytávat rychlé kontry domácích, ze kterých hostitelé nakonec dvakrát skórovali. Rozhodující zápas tak pro mostecký výběr skončil 0:2. Vzhledem k tomu, že v konečném účtování bylo upřednostňováno skóre před vzájemným zápasem, skončili mostečtí nakonec až třetí za domácími a druhými Maďary, se kterými měli stejně bodů.
Každopádně se jedná o mimořádný úspěch mosteckého malého fotbalu a všichni mostečtí reprezentanti zaslouží velké uznání.

A konečné shrnutí od mosteckého trenéra Aleše Janečka?

„Turnaj, stejně jako celý víkendový program, byl ze strany hostitelů výborně zorganizován a my jsme si ho moc užili. Proto ještě jednou velké díky jak Marienbergu, tak Mostu za tuto nabídku," začal Janeček.
„Sportovně se nám turnaj velmi vyvedl. Dle mého názoru se kluci prezentovali možná nejlepším fotbalem a zanechali v Marienbergu velice dobrý dojem. Navíc je třeba si uvědomit, že hráli celkem 90 minut bez možnosti vystřídat. Sice jsme byli přesvědčeni, že díky lepšímu vzájemnému zápasu skončíme před Maďary, ale i třetí místo je krásný úspěch. Rozhodně se už nyní těšíme na případný další ročník," uzavřel Janeček. Je tak vidět, že mostecký malý fotbal má svou kvalitu i v této nízké věkové kvalitě.