První finále soutěže pro hráče 40+ proti sobě postavilo týmy SG Horní Jiřetín a Old Bridge. Hornímu Jiřetínu, druhému týmu po základní části, se ve finále postavili po základní části čtvrtí Old Bridge a to sice v pozici úřadujícího mistra.

Samotný zápas začal velmi opatrně a na obou soupeřích bylo vidět, že především nikdo nechce udělat chybu. Celému prvnímu poločasu dominovaly spíše obrany a útočné snažení obou finalistů se omezilo na občasné víceméně náhodné výpady. Není tak divu, že v poločase svítilo na ukazateli skóre 0:0. Přesto nelze říci, že by se přítomní diváci nudili. Zápas byl hrán v tempu a s vysokým nasazením z obou stran.

V podobném duchu se odehrával i druhý poločas a do hlav některých hráčů se již vkrádala i možnost penaltového rozstřelu. K tomu nakonec nedošlo, když se po faulu na agilního Martina Kováře postavil k rozehrání přímého kopu Jaroslav Klopot, hráč Old Bridge. Ten dokázal propálit vše, co mu stálo v cestě, a poslal úřadující mistry do vedení. Horní Jiřetín, kterému se najednou začal velmi rychle krátit čas, se mocně hnal za vyrovnáním, ale hráči Old Bridge všem jeho pokusům odolávali, aby v poslední vteřině utkání přidal jejich druhý gól Kamil Mock po nahrávce Zdeňka Bárty. Old Bridge tak dokázali obhájit svůj titul ze Seniorligy a na hráče Horního Jiřetína zbylo konečné druhé místo. Na třetím místě se v tomto ročníku umístily společně týmy Jatka Matějka a Mostecké pumpičky a míchačky.

Tým Old Bridge.Zdroj: Mostecká liga malé kopané

Vítězný tým Senior ligy Old Bridge. Foto: Mostecká liga malé kopané

V rámci individuálních cen se nejproduktivnějším hráčem základní části a jejím nejlepším střelcem stal Martin Kovář z Old Bridge. Nejlepším nahrávačem této části sezóny se stal jeho spoluhráč Karel Giampaoli. Titul nejlepšího gólmana základní části Seniorligy si připsal Petr Zálešák z SG Horní Jiřetín.

Nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem play-off se stal opět Martin Kovář z Old Bridge a nejlepším nahrávačem jeho spoluhráč Jiří Rain.

Po předání všech týmových i individuálních ocenění za Seniorligu následovalo finále Mostecké ligy malé kopané. V něm se úřadujícím mistrům Gamblers Most postavili v pozici vyzyvatelů Katalánci Most.

O co chudší bylo na góly finále Seniorligy, o to větší gólové hody si přítomní diváci užili v tomto zápase. Bohužel pro Katalánce šlo o záplavu gólů čistě pouze v jejich síti. Již v poločase svítilo na ukazateli skóre 3:0 pro obhájce, aby nakonec šly oba týmy ze hřiště za jednoznačného stavu 10:0 pro Gamblers Most. Ke konci již přeci jen demoralizovaní Katalánci nedokázali najít recept ani na černozelenou defenzivu, ani si nedokázali poradit s ofenzivními nájezdy Gamblerů a výsledkem tak bylo jednoznačné skóre. Ani tento výsledek však nic nemění na faktu, že se Katalánci Most postupem do finále kvalifikovali společně s Gamblers Most jako druhý mostecký zástupce na letošní mistrovství republiky v malém fotbale hrané tentokrát v Praze.

Na třetím místě v letošním ročníku se společně umístily týmy Atlético Most a Jablíčka Chomutov.

Rovněž v lize mladých byli oceněni i nejlepší jednotlivci. Nejproduktivnějších hráčem základní části, jejím nejlepším střelcem a nahrávačem se stal jeden jediný hráč a to Martin Boček z Jablíček Chomutov. Titul nejlepšího brankáře základní části bral jeho spoluhráč Michal Hůla.

Nejproduktivnějším hráčem a nejlepším nahrávačem play-off se stal hráč Gamblers Most Vladimír Pátek. Titul nejlepšího střelce vyřazovací fáze pak bral jeho spoluhráč Zdeněk Macháček.

Oběma zápasy tedy vyvrcholila letošní sezóna a nový ročník mosteckého malého fotbalu se zase naplno rozběhne v září 2019. Ke všem týmům míří přání klidných prázdnin a na viděnou na podzim.

(aj, vev)