V prvním utkání ročníku se proti sobě postavili hráči Katalánců a proOFFICE. Tým proOFFICE, který byl po celou loňskou sezónu za otloukánka, prošel mezi ročníky výrazným omlazením a tentokrát se prezentoval výrazně konkurenceschopnějším dojmem. Přesto jeho nasazení na Katalánce nestačilo a ti po velmi dobrém výkonu slaví vítězství 3:0 po poločase 1:0. Prví gól ročníku vstřelil Marek Bartoš. K tomuto svému prvnímu gólu pak přidal ještě jeden zásah a utkání dohrál se zápisem 2+0. Třetí gól vítězů vstřelil Jan Vrba. Gólman vítězů, Miloslav Aschenbrenner, se s vychytaným čistým kontem stal gólmanem tohoto prvního kola.

Následoval střet dvou letošních nováčků, týmů Švejk a Avengers Most. Ten vyzněl po velmi napínavém průběhu pro Avengers v poměru 3:2. Avengers dokázali jít poměrně snadno do vedení a poločas trávili s náskokem 2:0, ale Švejk ve druhé půli dokázal dvakrát rychle udeřit a vyrovnat na 2:2. Přesto nakonec velmi dobře hrající Avengers dokázali vývoj zápasu zvrátit na svou stranu a zvítězit. Mimořádným výkonem k tomu přispěl Pavel Exner (2+1), který se podepsal pod všechny góly svého týmu. Poslední zásah vítězů vstřelil Ondřej Berki (1+0). Za poražené odpovídali Jan Boho (1+1) a Richard Havlín (1+0).

Následovalo utkání mezi VEM Most a Atlético Most. Pro VEM se jednalo o krutý los pro první kolo. Silné Atlético bylo bohužel výrazně nad síly bojovných VEM Most a ti nakonec padli konečným výsledkem 2:25. Nejproduktivnějším hráčem zápasu a logicky i celého kola se stal tradičně výborně střelecky disponovaný Adam Koudelka (7+4). Bodově se mu nejvíce přiblížili jeho spoluhráči Jakub Hruštinec (3+6), Svatopluk Boušek (4+4) a jeho bratr Matěj Koudelka (2+5). Za poražené korigovali Tomáš Vítek (1+1) a Jan Herák (1+0).

Skutečnou ozdobou kola bylo utkání mezi Gamblers Most a Jablíčky Chomutov. V tomto zápase se divákům servíroval malý fotbal té nejvyšší kvality. Byl to Jablíčka, kdo opakovaně chodil do vedení, aby Gambleři vždy dokázali vyrovnat a posléze za stavu 3:3 dvakrát udeřit a získat utkání i tři body pro sebe. To, kolik dostal od fotbalového Boha naděleno, opět ukázal naplno v dresu vítězů Michal Macháček. Byť zavinil první gól Jablíček, následně v utkání jasně dominoval a zápas dohrál se zápisem 3+1. Mimořádnost tohoto výkonu podtrhuje nejen síla soupeře, ale rovněž fakt, že měl Macháček obutou na každé noze zcela jinou kopačku. Gólově se k němu připojili spoluhráči David Macko a Petr Vlášek (oba 1+0). Těmi, kdo kladl Gamblerům velmi dobrý odpor, byli Jan Kopta (2+0) a Tomáš Banovič (1+0). Za zmínku stojí i dvě asistence jejich spoluhráče Rostislava Šebka.

Kolo uzavřelo utkání mezi GMS Most a loňským druhým týmem, Inseminátors FC. Ze začátku střetnutí to byli Inseminátors, kdo byli lepším týmem. Opakovaně vedli a GMS mělo problém, dostat se do obrátek. Poločasové skóre však již svítilo na hodnotě 3:3 a po skončení zápasu to nakonec byli GMS, kdo slavil výhru v poměru 9:5. Nejlepší střelec loňské sezóny, Petr Bohata, naplno navázal tam, kde přestal, a do této sezóny vpadl zápisem 6+0. Jak moc dobrým přestupem bude, jasně ukázal Vít Popelka, hráč loňské Hospody ULITA. Tento výborný nahrávač se v novém týmu uvedl výjimečnými sedmi asistencemi 0+7. K Bohatovi se góly připojili Vladimír Wagner (2+0) a Petr Hrach (1+0). Za Inseminátors pak pálila ověřená jména Jan Pyskatý (3+1) a Martin Boček (2+1).

Již za týden má liga na programu druhé kolo, jehož vrcholem by mělo být v neděli ve 14:00 „G“ derby mezi týmy Gamblers Most a GMS Most.

Aleš Janeček