Olomouc, která byla v loňském druhém ročníku nováčkem a nakonec coby překvapení ligy skončila na konečném čtvrtém místě, jistě nebude na začátek jednoduchým soupeřem. Na druhou stranu ji Most dokázal loni porazit jak na svém hřišti, tak na její půdě po penaltovém rozstřelu a šlo by tak říci, že mu Olomouc jako soupeř vyhovuje.

Mosteckým se navíc podařilo nominovat mimořádně silnou sestavu a tak určitě pocestují do Olomouce s těmi nejvyššími ambicemi. Za Most by měli v sobotu vyběhnout ve světlezelených dresech tito hráči - Bíro Ondřej "C" - brankář, Chábera Jakub, Kasal Daniel, Macháček Michal, Macko David, Matyáš David, Nobst Dominik, Pátek Vladimír, Polák Jakub, Šebek Rostislav a Tancoš Martin.

Jde tak o zajímavý mix dravého mládí se zkušenými hráči často s reprezentačními zkušenostmi. Mluvíme-li u mosteckého výběru o reprezentačních zkušenostech, tak zcela jistě není bez zajímavosti, že hned sedm z nominovaných již okusilo reprezentační dres, ať již „A“ výběru či U21.

O vyjádření k nominaci a nadcházející sezóně jsme poprosili Vojtěch Bendu, který bude i v letošním ročníku mosteckým lodivodem.

Litvínovské házenkářky Gajarská s Kratochvílovou se snaží prosadit proti obraně Blovic, domácí nakonec vysoko podlehly západočeskému celku.
Národní házenkářky rozjely po čtyřiceti letech druhou ligu vysokou prohrou

„Máme před sebou třetí ročník Superligy a je na nás, abychom vylepšili naše loňské nelichotivé konečné šesté místo. Z kluků cítím chuť napravit tento výsledek a věřím, že se Most vrátí tam, kde by s ohledem na kvalitu našich hráčů měl být, tedy minimálně do boje o medaile,“ definoval Benda jasné cíle pro letošní sezónu.

„Pokud jde o sestavu vyrážející do Olomouce, jsem nesmírně rád, že má nakonec takovéto složení. Jde skutečně o velmi silný výběr a já věřím, že budeme v Olomouci bodovat. Po dlouhodobém zranění se vrací Michal Macháček, na jehož hře nezanechal téměř rok bez fotbalu nepochopitelně žádné stopy. Jedinými úplnými nováčky budou Vladimír Pátek a Martin Tancoš. O Pátka jsem velmi stál od samého úvodu Superligy, neboť jde o mimořádně rychlého a gólového hráče a Martin Tancoš je klasickým obráncem, tvrdým a nesmlouvavým v osobních soubojích navíc s velmi dobrou souhrou s Ondřejem Bírem. Ostatní kluci jsou již všichni boji v Superlize prověřeni, mají svou vysokou kvalitu a o to spokojenější s tím, že s námi na tento dlouhý výjezd vyráží, jsem. Držte nám všichni v sobotu palce!,“ uzavřel své předzápasové hodnocení Vojtěch Benda.

V sobotu 2. září v 17:30 tedy Most vstoupí do své třetí sezóny a nezbývá, než mu popřát hodně štěstí.

Aleš Janeček