FK SIAD Most– FK Teplice 0:0 (0:0)

Zápas plný emocí, které se uvolnily už vprvní půli. Vté byl Most lepším celkem, světším počtem šancí skórovat, které ale nedokázal využít. Nejvíce potrápil obranu Teplic rychlonohý Patrik Oboya a Dave Simpson. Na novou roli si, pro dnešní zápas kapitán, zvyká Vitali Trubila, který se začíná objevovat na levé straně obrany. Itepličtí zahrozili. Ve 40.minutě po standardní situaci nepříjemně nazdvihl míč Petr Benát, ale pro mostecké hráče naštěstí minul branku. Po první půli se tak týmy rozloučily smírně.

Druhá půle už přeci jen ukázala větší sílu Teplic. Most se dostal pod tlak hostujícícho celku. Vtéto části zápasu svůj tým podržel domácí brankář Martin Svoboda, který se blýskl několika výbornými zákroky. Množství šancí ze standardních situací však nakonec Teplice nedokázaly využít, a tak si zMostu, ve svém posledním zápase základní skupiny, odvážejí remízu. Ita jim však stačí kjasnému vítězství ve skupině C a postupu do semifinále zimního turnaje Tipsportliga.

„V zápase jsme chtěli opět vyzkoušet více hráčů. Sprvní polovinou jsem byl spokojený. Vytvářeli jsme si dost šancí, škoda jen že se nám nepodařilo žádnou znich využít,“ hodnotil vývoj zápasu trenér Mostu RobertŽák.

„Vdruhé půlce už to bylo horší. Ve hře se projevilo střídání Tomáše Pilaře a přeci jen nastoupil zase mladší hráči, přesto hodnotím dnešní vystoupení našich hráčů pozitivně. Bylo vidět, že když ještě zapracujeme, tak máme na to hrát ligu,“ dodal kzápasu trenér.

„Ajak to bude se zužováním kádru? Na konci ledna odjíždíme do Německa a tam už bychom měli mít jasnou představu oužším kádru. Příští týden se ještě bude jednat opřípadných nových příchozích, až potom rozhodneme, kdo má šanci získat prvoligové angažmá,“ odkryl nejbližší plány RobertŽák.

 

Most: Svoboda– Trubila, Jamrich, Pilař, Studík– Gedeon, Loos, Oboya, Pilař – Simpson, Brandov– Suchý, Škoda, Jendruščák, Belaid, Hreschishka, Ilavskij. Trenér:Žák.

 

 

Teplice: Slavík– Klein, Kaufman, Doležal, Lukáš, Gašparík, Benát, Sabou, Hesek, Mareš, Merzič– Ljevakovič, Vidlička, Vieira, Vondrášek, Rosa, Koukal,Belic.

 

Žluté karty: 44.minuta Jamrich. Diváci: 450.