Zatímco průběžně pátý Most letos nashromáždil zatím čtrnáct bodů, Olomouc je aktuálně s deseti body o dvě příčky za ním. Domácí se však nachází v situaci, kdy si nemohou dovolit podcenit žádného ze soupeřů a nutně potřebují naplno bodovat, aby se jim lépe zapomínalo na stále bolestný zážitek z Jihlavy, kdy během čtyř závěrečných minut ztratili dvougólové vedení.

Proto neponechávají nic náhodě a opět budou do zápasu vysílat silnou sestavu okořeněnou několika hráči s reprezentačními zkušenostmi. Výhra v Olomouci byla tím zápasem, který Most probudil v podzimní části Superligy a domácí by se tak rádi od tohoto soupeře opět odpíchli k lepšímu zbytku jara.

„Je samozřejmě otázkou, v jaké sestavě k nám Olomouc na takovou vzdálenost dorazí, ale jak jsme se přesvědčili s Blanenskem (domácí porážka 4:5), ne vždy je to to rozhodující. Blanensko přeci jen také nedorazilo ve své úplně v top sestavě a mělo jen dva hráče na střídání, ale přesto zápas nakonec urvalo vůlí pro sebe a odvezlo si od nás tři body. My se teď musíme soustředit především na sebe a na svůj výkon. Každý z kluků musí odevzdat sto procent a pak věřím, že zápas zvládneme a Olomouc porazíme,“ vyhlíží utkání vedoucí mosteckého mužstva Aleš Janeček.

„Každopádně je důležité uchovat si soustředěnost po celých šedesát minut zápasu. Opakovaně se nám stává, že na chvíli polevíme a soupeři nemilosrdně trestají. Rozhodně už nechci nikdy zažít ty pocity, když nám v Jihlavě protékal ke konci zápas mezi prsty a my nedokázali jakkoliv reagovat,“ uzavřel Janeček.

(aj, vev)