Vzhledem k tomu, že Most chce letos zúročovat stoprocentně výhodu domácího hřiště, neponechává tentokrát nic náhodě a do utkání vysílá skutečně mimořádnou sestavu ve složení - Bíro Ondřej "C" - brankář, Boček Martin "A", Chábera Jakub, Karaus Tomáš, Kasal Daniel, Kešner Ladislav, Koudelka Matěj, Macko David, Macháček Michal, Polák Jakub a Režný Tomáš.

Jde o sestavu napěchovanou českými reprezentanty v malém fotbale, ať již kádru U21 či dospělého. Pouze tři z hráčů nominovaných k nedělnímu utkání nemají dosud ve svém fotbalovém životopise status českého reprezentanta. Kromě pětice bronzových medailistů z letošního dospělého Eura z Maďarska – Bíro, Macko, Macháček, Polák a Režný, a zlatého medailisty z Eura U21 Matěje Koudelky, se nově do této skupiny řadí i Jakub Chábera a Daniel Kasal, povolaní na další sraz U21, který se bude konat tento víkend ve Znojmě a z něhož pocestují v neděli ráno zpět právě na tento zápas proti Pardubicím.

Zatímco Most tedy vyhlíží svého dalšího soupeře v plné síle, Pardubice přicestují v nikterak dobrém rozpoložení v pozici aktuálně sedmého celku tabulky s pouhým jedním vítězstvím, když dokázaly doma těsně porazit Blanensko.

„Jako absolutní předpoklad medailového umístění v Superlize vidíme 21 bodů ze sedmi domácích zápasů. Proto jsem rád, že sestava pro nedělní zápas má právě tuto podobu. Do utkání jde jak naše dravé mládí, tak hráči s bohatými zkušenostmi ze zápasů reprezentací, Superligy, Mistrovství republiky či Ligy mistrů. Pevně věřím, že naše sestava bude v neděli nad síly Pardubic a my jim tak oplatíme porážku, kterou nám uštědřily na našem hřišti v minulé sezóně" okomentoval svou nominaci mostecký trenér Vojtěch Benda.
„Máme před sebou v podzimní části ligy již jen dvě domácí utkání. Toto proti Pardubicím a o týden později proti Příbrami. Pokud je obě zvládneme za plný počet bodů, jsem si jistý, že budeme přezimovat v horní polovině tabulky a vytvoříme si dobrý základ pro jarní postup tabulkou vzhůru," popsal mostecké ambice Benda.

„Na závěr bych chtěl pogratulovat mostecké pětici Lukášovi Hasprovi, Matějovi Koudelkovi, Václavovi Šlégrovi a zejména Danielovi Kasalovi a Jakubovi Cháberovi k jejich nominaci na víkendový sraz české U21. Dva posledně jmenovaní zde budou nováčky a na jejich příkladu jde vidět, že zápasy Superligy jsou reprezentačními úseky bedlivě sledovány a pokud má hráč odpovídající kvalitu a oddanost malému fotbalu, pozvánka si ho najde. Pak již bude jen na nich, zda se do reprezentace prosadí," uzavřel své vyjádření gratulací Benda.

Každý, kdo tedy chce vidět mostecký výběr prošpikovaný českými reprezentanty v akci, má možnost tuto neděli ve 14 hodin na hřišti 11. ZŠ Most.

Aleš Janeček