Ani Sparta ani Most na tom po předcházejících šesti ligových kolech nebyly příliš dobře. Záloha Pražanů se s šesti body krčila na třináctém místě a Most na tom byl ještě hůře, když dokázal vybojovat jen body 3. V zápase se však Most střelecky probudil a vyprovodil Spartu nadílkou čtyřech branek.

„Jsem moc rád, že se mi podařilo vstřelit dvě branky a pomoci tak týmu v zisku tří bodů,“ přiznal po zápase Abdelhak Boutasgount. „V Mostě jsem dva roky a je pravda, že to není tak hezké město jako třeba Praha, přesto jsem rád, že tu jsem a že mohu nastupovat v druhé fotbalové lize. V každém zápase se snažím především o to, abych se svým výkonem nominoval do dalšího ligového utkání, to že jsem nyní nejlepším střelcem týmu beru opravdu jako bonus,“ dodal agilní francouzský záložník, který pochází z nedalekého městečka od Paříže.

„Tři body jsme potřebovali jako sůl. Nevěřím tomu, že bychom měli bojovat o záchranu v druhé lize, protože nemáme špatný tým, jen se nám nedařilo proměňovat šance, a to se dnes změnilo. Svoji úlohu na tom měl však i soupeř. Nechci se nikoho ze soupeřů dotknout, ale Sparta byla dnes snad nejslabším soupeřem v těch sedmi dosavadních kolech,“ hodnotil zápas brankář domácích Lukáš Paleček.

„Super je, že se kluci střelecky probudili, ale i tak mi Hora dluží 150 Kč. Vsadili jsme se, že když nepromění šanci, tak mi dá padesátku a dnes to bylo číslo 3, na druhou stranu dal branku, což je mínus 50, takže mi vlastně dluží jen stovku,“ dodal s úsměvem domácí gólman.

A jaký byl vlastně zápas? Zprvu dost nervózní kde měli více ze hry právě pražští hosté, ale to jen do 20. minuty, kdy se střelou z dvaceti metrů poprvé v zápase prosadil Boutasgount.

Hra domácích se samozřejmě o něco zlepšila a tím se dostávali i do šancí. Další velkou hrubku v obraně potrestal v nastavené minutě prvního poločasu rychlonohý Jakub Hora, který utekl hostujícím obráncům a do šaten svítil stav 2:0 pro domácí.

Po změně stran nedošlo bohužel pro hosty ke zlepšení v obranné fázi čehož využil další rychlý šíp Mostu, a to Oboya, který zvýšil po samostatném úniku na 3:0.

I hosté pak zahrozili v 65. minutě, kdy už v podstatě jistou branku vyrazil hrudníkem místo ležícího Palečka Ondřej Běloušek. To snad bylo ze strany hostí vše. Jasnou převahu pak pečetil důrazem v šestnáctce v 82. minutě Boutasgount svou druhou brankou a čtvrtou v síti Sparty.