Ten ve svém úvodním vystoupení rovněž podlehl a to doma Praze 2:3. U obou týmů tedy půjde o to, kdo si připíše první body sezóny 2016 / 2017.

Blanensko by mělo být, vzhledem k loňským výsledkům, mosteckým oblíbeným soupeřem. Výběr Mostu dokázal zvítězit doma i venku a to pokaždé v poměru 5:2. Přesto není radno blanenské podceňovat, neboť v jejich dresu hraje řada výjimečných fotbalistů. Jednoznačně nejzářivějšími hvězdami jsou čeští reprezentanti v malém fotbalu Ondřej Paděra a Jan Koudelka. Zejména Ondřej Paděra, historicky nejlepší střelec české reprezentace, představuje velkou útočnou hrozbu.
Je samozřejmě otázkou s jakou sestavou soupeř vzhledem k velké vzdálenosti dorazí, ale mostečtí přesto nechtějí ponechat nic náhodě a do utkání vysílají silnou sestavu ve složení - Šlégr Václav "A" - brankář, Bohata Petr, Karaus Tomáš, Kešner Ladislav, Kopas Zdeněk, Macko David, Macháček Michal "C", Macháček Zdeněk, Olah Marek, Popelka Vít a Pyskatý Jan.

Jde téměř o ideální sestavu, byť do jejího složení opět promlouvají buď uložené disciplinární tresty či zranění některých klíčových hráčů.

O její zhodnocení i o vyjádření směrem k nadcházejícímu zápasu jsme požádali mosteckého trenéra Vojtěcha Bendu. „Oproti utkání v Brně jsme provedli v sestavě pár změn. Brněnská sestava měla svou nepopiratelnou kvalitu, ale bohužel byla orientována až příliš útočně a chybělo v ní více defenzivních hráčů. Tentokrát jsme se tak snažili naši sestavu více vybalancovat. Samozřejmě že je opět plná hráčů schopných vstřelit gól, ale zároveň by neměla soupeři nabízet tolik děr v obraně, jako tomu bylo v Brně" uvedl Benda.

„V sestavě tentokrát bude pouze jeden úplný nováček a to Zdeněk Macháček, bratr Michala Macháčka a jeden hráč se zatím jedním startem a to Marek Olah. Jinak jsme v nominaci vsázeli zejména na osvědčená jména, která již mají s celostátní ligou malého fotbalu své zkušenosti. Pokud chceme zachytit ligový peloton od začátku, musíme totiž tentokrát již bezpodmínečně zvítězit" uzavřel rozhodně Benda.
Přijďte i vy podpořit mostecký výběr v boji o první body v novém ročníku DRFG Superligy malého fotbalu.

Aleš Janeček