Favoritem zápasu byl domácí celek, který si přece jen lépe vede v podzimní části druhé ligy. Má na svém kontě tři vítězství a dvě porážky, přičemž dvakrát za sebou doma Most vyhrál. Naopak Ústí se potýká s koncem tabulky za jedno vítězství a čtyři prohry. I když jediné vítězství si připsalo Ústí právě na hřišti soupeře.

První poločas absolutně nenaplnil papírové předpoklady. Lepším, důraznějším, aktivnějším a také prvním radujícím se byl právě hostující celek z Ústí, když už v desáté minutě se z hranice vápna krásně strefil Martykán a otevřel tak skóre zápasu.

Následující hra mosteckých fotbalistů by se dala shrnout do slova: trápení. Slabá obrana, kterou Ve dvacáté minutě opět prošel Martykán, následně ještě v 39. a 43. minutě. Vždy naštěstí pro mostecké zadáky stál na svém místě brankář Mostu Matěj Šavol.

Naneštěstí pro mostecký fotbal se ještě k slabému výkonu zadních řad přidala i nemohoucnost v útočné fázi. V podstatě jediný hrot Bogdanov nedokázal jedinkrát projít obranou hostí a vlastně ani neohrozil hostujícího Nováka.

Druhý poločas hrál Most jako přes kopírák a nic nepomohlo mohutné střídání, když do druhého poločasu už nenastoupili Řehák a Jedinák, které nahradili Trubila a Štumpf. Velmi slabý výkon, nehodný druhé ligy, tak by se dalo shrnout trápení mosteckých fotbalistů n vlastním zeleném trávníku, které však nedošlo až takové úhony, když se Petru Loosovi podařilo vyrovnat pět minut před koncem zápasu skóre na 1:1.

Ale ani to nakonec nestačilo k záchraně v poháru. „Dnes jsem dal šanci hráčům, kteří se jeví velmi dobře v tréninku a chtěli se poprat o místo v základní sestavě, ale to co předvedli na hřišti, to byla katastrofa,“ hodnotil své svěřence Robert Žák.

„Dnes jsme trochu přeskupili sestavu a vyplatilo se. Po posledním, katastrofálním výkonu, musím dnes tým pochválit. Vítězství jsme si zasloužili a dokázaly to nakonec penalty. Doufám jen, že se to projeví i do druhé ligy, kde musíme myslet na záchranu,“ zhodnotil hráče Ústí trenér Habanec.

Statistiky fotbal – Pohár ČMFS II. kolo
Branky: 85. Loos – 10. Martykán
Most: Šavol – Slabashevich, Webster, Loos , Jedinák (46. V. Trubila) – Tonev, Řehák (46. Štumpf), Schut, DaSilva, Franěk (64. Mrkvička) – Bogdanov
Ústí: Novák R. – Džuban, Dvořák, Krejčíř, Bartoš – Martykán, Volek, Škoda (90. Fousek), Rudnytskyy – Veverka (68. Benčík), Franc (87. Rosocha).
Rozhodčí: Franěk – Teuber, Rožec. ŽK Webster, Řehák, Trubila, DaSilva – Dvořák, Franc:. ČK. Diváci: 600.