K samotnému zápasu na hřiště loni čtvrté Olomouce dorazil Most ve složení - Bíro Ondřej "C" - brankář, Chábera Jakub, Kasal Daniel, Macháček Michal, Macko David, Matyáš David, Nobst Dominik, Pátek Vladimír, Polák Jakub, Šebek Rostislav a Tancoš Martin.

Domácí je přivítali v sestavě - Běhalík Jaroslav, Čech Antonín, Kaďorek Lukáš, Kobylík Petr, Krejčí Jakub, Kryl Pavel, Kuba Roman, Lošťák David, Lošťák Ivo, Pagáč Lukáš, Tošenovský Josef a Vančura Martin.

Od úvodního výkopu bylo vidět, že cesta mostecké nijak nepoznamenala, a ti začali okamžitě ve spolupráci se svým gólmanem Ondřejem Bírem ovládat hřiště. Jejich procentuální kontrola míče byla vskutku drtivá a zachytit s míčem olomouckého hráče bylo v prvním poločase pro fotografa poměrně složité. Jenže fotbal se hraje na góly a v této disciplíně vyznívala mostecká převaha značně platonicky.

Hosté sice kontrolovali míč, hru neustále přenášeli z křídla na křídlo a olomoucké uzamykali v jejich obraně sériemi přihrávek, ale přímých střel na bránu měli žalostně málo a byli to naopak domácí, kdo byl z kontrů nebezpečnější.

První závod ME tahačů Czech Truck Prix 2017 v neděli vyhrál Adam Lacko ze stáje Buggyra.

Přesto dokázali jít mostečtí do vedení, když po rychlé rozehrávce rohu skóroval Jakub Chábera, asistoval mu Dominik Nobst. Olomoučtí však vyrovnali téměř vzápětí a do šaten se šlo v poločase za stavu 1:1.

Druhá půle měla minimálně ze začátku podobný obraz jako ta první a mostečtí dokázali jít opět do vedení po střele z přímého kopu. Přesně mířil Michal Macháček. Olomouc však se svou odpovědí opět dlouho neotálela a během tří minut byla s Mostem opět srovnaná. Z úhlu skóroval Lukáš Pagáč. Pak již to byla stále se lepšící Olomouc, kdo šel do vedení. Ve 44. minutě zápasu se prosadil David Lošťák. Tentokrát dokázal naopak Most pohotově reagovat a již po jedné minutě srovnal po pohledné individuální akci Daniel Kasal. To byl však poslední mostecký úspěch, zatímco v té době již lepší Olomouc se do konce utkání dokázala prosadit ještě dvakrát a to sice opět Lukáš Pagáč a Martin Vančura. První utkání sezóny tak mostečtí prohráli v Olomouci v poměru 3:5.

„Olomoučtí hráli velmi chytře. Jejich obrana byla velmi koncentrovaná stažená do hlubokého bloku a pouze čekali na naše chyby, které se snažili rychlými kontry trestat. Je samozřejmě skvělé, že naprostou většinu zápasu jsme to my, kdo určuje jeho ráz, kontroluje míč a baví diváky, ale rozhodují góly a těch dali prostě domácí více a svou výhru si tak plně zasloužili,“ začal své pozápasové hodnocení vedoucí mosteckého výběru Aleš Janeček.

Zápas MFK versus Kadaň.
„Vy tři buzer...“ Kadaňský brankář neunesl vyloučení a pustil se do rozhodčích

„Do Olomouce jsme vezli skutečně mimořádnou kvalitu a velmi jsme si věřili na vítězství. Problém ovšem je, že naši dobrou hru a sílu na balónu nedokáže nikdo přetavit v góly. Potřebovali bychom nalézt „zabijáka“ který nám přinese sezónu co sezónu – 15 – 20 gólů. Někoho jako má Praha v Tomášovi Kounovském, nebo Blanensko v Ondrovi Paděrovi. Zápas v Olomouci je každopádně za námi a nezbývá než hledět k dalším utkáním Superligy. Ostatně mluvíme-li o Ondrovi Paděrovi, tak právě jeho Blanensko přivítáme hned tuto neděli od 14:00 na svém domácím hřišti,“ uzavřel své hodnocení pozvánkou na další utkání Janeček.

Přijďte podpořit mostecké v jejich dalším zápase proti historicky nejlepšímu střelci jak Superligy, tak České reprezentace.