Most navíc bojoval s tím, že nemohl k zápasu využít hráče týmu velkého fotbalu FK Baník Souš, jehož zápas kolidoval se superligovým. Nelze tedy říci, že by Severočeši vyráželi do Plzně zcela bez starostí. Přesto se nakonec podařilo postavit silnou sestavu, která navíc nedoznala žádných změn na poslední chvíli a Most tak vyrážel na západ Čech přesně v nominovaném složení. To bylo následující - Aschenbrenner Miloslav - brankář, Banovič Tomáš, Bíro Ondřej "C", Boček Martin, Fišer Antonín, Kasal Daniel, Kiliján Jakub, Koštůr Albert, Macko David a Onuščák Dominik.

Plzeňští Most vyzvali v sestavě - Hajžman Marek - brankář, Hulina Patrik, Chotěborský Dominik, Kasýk Zdeněk, Kocour Jakub, Loukota Jiří, Nemček Miroslav, Paum František, Štverák Tomáš "C" a Vavrač Jakub.

Do samotného zápasu vstoupili hosté z Mostu aktivně tak, aby nemuseli čekat na to, s čím přijde neznámý nováček. Od samého počátku to tak byli oni, kdo udával tempo zápasu a tomu začalo pomalu odpovídat i na jejich straně narůstající skóre. Již ve třetí minutě chytře rozehrál přímý kop Ondřej Bíro, který tak vyřadil téměř celou obranu Plzně a Daniel Kasal mohl klidně posunout volnému Jakubovi Kilijánovi, který pálil do prázdné. V jedenácté minutě již vedli hosté o dva góly po rychlé akci dua nahrávající David Macko a skórující Antonín Fišer. Poločasovou přestávku nakonec Most trávil s pohodlným vedením 3:0, když v první půli ještě přesně mířil Daniel Kasal po asistenci Martina Bočka.

Most versus Metzingen.
Černí andělé doma Metzingenu nestačili. Prohráli o devět gólů

Do druhé půle se Plzeň pokusila vstoupit aktivněji s výrazně vysunutým gólmanem, ale výsledkem byly pouze dva další mostecké góly – v třicátésedmé minutě Daniel Kasal (David Macko) a v čtyřicátéprvní Jakub Kiliján (Antonín Fišer).

Na pětigólové vedení hostů Plzeň zareagovala střídáním gólmana a snahou o přesilovou hru s výrazným zapojením nového brankáře. Tato změna skutečně přinesla částečné ovoce a Západočeši korigovali na 2:5 po jednom gólu vlastním a druhém Dominika Chotěborského (Tomáš Štverák).

Most však již nechtěl připustit žádné komplikace a plzeňskou snahu zchladil po dvou minutách po asistenci Davida Macka Martin Boček, který tak oslavil svůj svátek tím nejlepším možným způsobem. V samém konci utkání pak Most ještě rychle dvakrát udeřil do již částečně demoralizované plzeňské obrany – David Macko (Daniel Kasal) a svůj nedělní hattrick završil Jakub Kiliján (Antonín Fišer).

Mostečtí tak v Plzni získali tři body po přesvědčivém výkonu a výhře 8:2. O zhodnocení mosteckého výkonu jsme tentokrát požádali vedoucího mosteckého výběru, Aleše Janečka.

„Jsem moc spokojený, jak dobře jsme tuto nelehkou výzvu zvládli. Přeci jen není nic příjemného, vyrážet na hřiště nováčka, o jehož hře víte jen z doslechu, neznáte hřiště, místní podmínky. Proto jsme se snažili k zápasu přistoupit s maximální možnou pokorou a opatrností,“ zahájil své hodnocení Janeček.

Švédský obránce Mathias Porseland s generálním ředitelem Jiřím Šlégrem..
Do Litvínova přichází švédský obránce Mathias Porseland

„Naštěstí se nám podařilo rychle vstřelit úvodní gól a myslím, že od té doby jsme měli zápas víceméně celou dobu pod kontrolou. Dokonce jsme asi mohli vstřelit i více gólů, ale některá finální řešení byla až příliš přešperkovaná. Je dobře, že se kluci chtějí malým fotbalem bavit, ale ve vyrovnanějším utkání by nás tohle mohlo mrzet. Každopádně před sebou máme na podzim poslední domácí zápas s Prahou a pokud bychom ho zvládli, mohli bychom přezimovat na stupních vítězů, o čemž se nám určitě po strašidelném vstupu do sezóny ani nesnilo,“ zakončil optimisticky Janeček.

Prahu přivítá Most na svém hřišti již příští neděli a žádný fanoušek a příznivec mosteckého malého fotbalu by si toto utkání neměl nechat ujít.

Aleš Janeček