Přesto mostečtí nechtějí složit zbraně a do Brna se chystají v konkurenceschopné sestavě s cílem urvat zde nějaké body.

Dlouhodobá bilance je lehce nakloněna ve prospěch Brna, když ho Most dokázal v dosavadní historii Superligy třikrát porazit a čtyřikrát s ním padl. Zejména podzimní domácí porážka 0:7 pálí mostecké ve vzpomínkách a je tak určitě co napravovat.

Pro mostecké ambice je jistě dobrou zprávou, že složení týmu v Brně bude do značné míry vycházet z proti Pardubicím úspěšného týmu a lze tak očekávat, že Most podá v Brně poctivý bojovný výkon.

O zhodnocení mosteckých ambicí jsme tradičně požádali mosteckého trenéra Vojtěcha Bendu.

„Máme před sebou výjezd na Moravu a ty jsou vždy poněkud komplikovanější, protože pro hráče to představuje celý jeden den mínus. Na druhou stranu máte vždy jistotu, že jedou skutečně ti, co výběrem žijí a že rozhodně nebudou chtít po tak dlouhé cestě podat odevzdaný výkon a zase jet několik hodin domů,“ popsal Benda specifika delších výjezdů.

„Jsem rád, že většina kluků z utkání proti Pardubicím bude moci nastoupit i v Brně. Respektujeme sice sílu letošního Brna a víme, že si na něm zatím vylámali zuby všichni soupeři, ale určitě se chceme o body poprat. Budeme chtít hrát zodpovědně zezadu, čekat na brněnské chyby a odjet s pocitem, že jsme pro úspěch udělali vše,“ uzavřel Benda.

Mostečtí příznivci malého fotbalu tedy mohou svým barvám na dálku držet palce tuto neděli půl hodiny před obědem.

Aleš Janeček