„Řada kvalitních hráčů, které jsme měli na soupisce, ligu nezachránila a my teď musíme řešit, proč,“ prohlásil šéf mosteckého klubu Petr Kabíček.

Vedení mosteckého klubu už hledá posily. „Pracujeme na tom už nyní a v krátké budoucnosti intenzivně budeme. Přípravu s námi zahájí nováčci jak z českých týmů, tak i ze zahraničí.“

Po třech sezonách mezi elitou klub sestoupil, ale na výsluní se chce vrátit. „Ano, to je náš globální cíl. Podobný má zřejmě i Bohemians 1905 a budou ho mít další konkurenti. Až podle toho, jaký sestavíme tým, budeme hovořit o konkrétních ambicích,“ řekl Kabíček.

Jedno je jisté už nyní. Hostování končí Rilkemu, Simpsonovi, Stožickému, Studíkovi, Švengerovi, Ilavskému a Šislerovi. Nejistá je budoucnost kanadského reprezentanta Hainaulta…

Při plzeňské derniéře a porážce 2:6 zase chyběli Gedeon, Prášil, Procházka, Škoda a Pilař. Některým hráčům se výpomoc v rezervním týmu nelíbila a otevřeně to přiznali.

„To je strašné. S některými hráči už jsem mluvil, ale nevysvětlili mi to. S dalšími mám setkání v plánu. Jsem v šoku, když do médií říkají, že něco nefungovalo,“ zlobil klubový předseda představenstva.

Kabíček se naopak zastal trenéra Roberta Žáka, jenž by měl v klubu i po pádu působit. „Nelíbí se mi, že fanoušci křičí Žák ven. Kdo může za to, že nedokážeme porazil oslabené Kladno, kdo může za to, že místo, aby se Bohemka porazila 5:0, prohrajeme 2:4, kdo dostal gól s Olomoucí v třetí minutě nastavení. Jistě, já, kouč, každý dělá chyby, ale o výsledku musí rozhodnout hráči na hřišti, kterým jsme vytvořili dobré podmínky… Víc se k tomu vyjádřím příští týden na tiskové konferenci,“ dodal Kabíček.