Týmy které od sebe dělil jediný bod se rozhodně chtěly poprat o důležité body. Lépe začal Most, který velmi aktivním vstupem do zápasu nechtěl nic ponechat náhodě. Už ve druhé minutě ohrozil hostujícího Lindra Mrkvička střelou z vápna, která se nechytla, ale o tři minuty později už mostečtí fanoušci mohli slavit. To se parádní střelou z výskoku prosadil kanadský bek ve službách Baníku Most Andrew Hainault, který tak otevřel skóre zápasu. Bohužel to bylo ze strany Mostu téměř vše. Po dvacáté minutě, jako by domácím došel dech. Vytratilo se napadání hráčů, vytratil se pohyb. Přesto toho hosté nedokázali využít samostatného nájezdu Fischera, který ve 24. minutě jen taktak neproměnil. Jediné co se tedy měnilo bylo konto žlutých karet, když Most inkasoval 3 a Hradec 2.
Druhá polovina přinesla velmi podobný fotbal. Pohyb obou týmů se zlepšil, a tak byl k vidění na obou stranách celkem pohledný fotbal. O zápasu mohla rozhodnout nařízená penalta, kterou v 59. minutě nadvakrát proměnil Pavel Dvořák. Nakopnutý Most vyrovnáním zatlačil svého soupeře na jeho polovinu a svůj tlak zužitkoval v další vedení v zápase na 2:1 v 75. upravoval Mrkvička. Ovšem vedení Mostu nevydrželo dlouho. Už v 80. minutě srovnal svou druhou brankou v zápase Dvořák, když předtím oslabil Hradec tvrdým faulem a 78. minutě inkasovanou červenou kartou Chleboun. Hradec tedy dohrával posledních 12. minut zápasu v desíti. Ani to nebyl konec. Stejně jako v hradeckém táboře se dvakrát prosadil Dvořák, stejnou zásluhu na brankovém kontě mosteckých hráčů si v zápase připsal Mrkvička, který po faulu v pokutovém území Hradce potrestal v 85. minutě proměněnou penaltou.
Baník Most – Hradec Králové
3:2 ( 1:0)
Branky: 3. Hainault, 75. a 85. Mrkvička – 59. a 80. Dvořák
Most: Paleček - V. Trubila, Hainault, Jedinák, Webster - Loos, Hofmann (60. Hrechishka), Schut, Sigmund – Oboya (71. Bogdanov), Mrkvička (88. Tonev). Trenér: Žák.