První poločas začal náporem domácích, kterým šlo skutečně o vše. Jen vítězství a ještě hodně štěstí může FK Litvínov zachránit v divizní soutěži. Tým nechtěl nic ponechat náhodě, a tak začal velkým tlakem, který vyústil v dva za sebou jdoucí rohy v sedmé minutě. Dvakrát se však perfektním zákrokem blýskl brankář hostí Bohumil Přibyl, který obě šance zlikvidoval. A zafungovalo pro fotbal tak typické. Nedáš – dostaneš. Hned z následného protiútoku a špatného ofsajdového signálu se sám proti Polopurdskému prosadil hostující Michal Škoda a otevřel skóre na 0:1. Ještě dvakrát do poloviny zápasu Litvínovu nevyšel signál ofsajdu, ale naštěstí pro tým domácí gólman Poloprudský byl tím, kdo nedovolil zvýšit hostím skóre. Naštěstí pro domácí se přeci jen vyplatil stálý tlak na jirnský tým. To když se ve 41 minutě dokázal po standardní situaci hlavou prosadit Pošusta a vyrovnal na 1:1. Úsměv na tváři domácích fanoušků vykouzlil hned o minutu později Miroslav Svoboda, který se skvěle uvolnil a svůj samostatný nájezd na brankáře hostí Přibyla zakončil brankou na 2:1.

Po změně stran se hra vyvíjela podle stejného scénáře. Tlak domácích, který byl korunovaný vyrovnávací brankou hostí. To když se po rohu skvěle hlavou trefil v 53. minutě Ondřej Kejha a srovnal na 2:2. Následně se začala projevovat zkušenost hostí. Časté přerušování hry. Pády doprovázené hlasitými výkřiky bolesti. To vše patří do moderního fotbalu, když týmu stačí třeba jen remíza. To ale nestačilo domácím, kteří svůj nápor přeci jen korunovali dalšími brankami. V 69. minutě unikl Sami Khir a vážně ohrožoval hostujícího gólmana. Byl proto zastaven v pokutovém území a rozhodčí tedy logicky nařídil penaltu. K té se postavil domácí exekutor Pošusta a nemýlil se 3:2. Hned o tři minuty později skvěle kopl Vít Pour nařízený přímý kop, když z dvaceti metrů lízl pravou tyč Přibylovi svatyně a zvýšil tak na 4:2.

Nervozita v týmech stoupala což vyústilo ve vyloučení hostujícího Michala Starce, který viděl červenou kartu v 76. minutě po velmi tvrdém zákroku na Samiho. Za delší konec i nadále tahali domácí. V 86. minutě se důraznou hrou dostal k míči v pokutovém území Semenec, předložil nabíhajícímu Demčenkovi, ale ten minul. Svůj kiks napravil o minutu později, když přijal perfektní pas Ihradského a zvýšil na 5:2. Hned o dvě minuty později přidal již šestou branku domácíh opět Demčenko.

Hráči se těsně po utkání dozvěděli, že tým zůstává v divizi. Svůj poslední zápas totiž nezvládl Sokolov B, který v Měcholupech prohrál, a tak se s divizní soutěží loučí právě on.

FK Litvínov – SK Jirny 6:2 (2:1)

Branky: 41.a 69. Pošusta, 42. Svoboda, 72. Pour, 87. a 89. Demčenko – 23. Škoda, 53. Kejha. ŽK 3:2. ČK 0:1.

FK Litvínov: Poloprudský, Svoboda (79. Ihradský) , Pošusta, Košťál, Christov, Veverka, Mai (63. Semenec), Pour, Demčenko, Sami Khir, Stožický (87. Holub).